Redakce Epoch Times

30. 4. 2023

Krátce po oznámení své kandidatury se prezident Joe Biden v pátek zúčastnil večírku Demokratického národního výboru v luxusním hotelu Salamander ve Washingtonu, kde probíhá několikadenní setkání se 150 nejštědřejšími demokratickými dárci.

https://www.theepochtimes.com/biden-courts-mega-donors-at-luxury-washington-hotel_5230173.html

Televize ABC News vystřihla části rozhovoru s prezidentským kandidátem demokratů R. F. Kennedym, které se týkaly anticovidových vakcín. Dle moderátorky šlo o dezinformace. Kennedy reagoval, že televize nenabídla žádné důkazy o svých tvrzeních a cenzurou kandidáta na veřejnou funkci porušuje americké zákony.

https://www.theepochtimes.com/abc-refuses-to-air-rfk-jr-comments-about-covid-19-vaccines_5228674.html

Sněmovna reprezentantů přijala rezoluci, kterou ruší směrnici Bidenovy administrativy pro dočasné zvednutí cel na dovoz solárních panelů z asijských států.

https://www.theepochtimes.com/house-votes-to-reverse-biden-solar-tariff-freeze-12-democrats-join-republican-majority_5229055.html

Sněmovní justiční výbor pořádal slyšení, na které si pozval několik úředníků Bidenovy administrativy ve věci obvinění cenzurní koluze se sociálními sítěmi.

https://www.theepochtimes.com/republicans-subpoena-head-of-cdc-over-big-tech-censorship-coordination_5229639.html

Floridská sněmovna v pátek přijala návrh zákona, který umožňuje guvernérovi kandidovat na federální funkci, aniž by musel rezignovat ze svého úřadu. V tomto případě to znamená, že Ron DeSantis má vydlážděnou cestu k oznámení kandidatury na prezidenta.

https://www.theepochtimes.com/florida-legislature-clears-way-for-desantis-to-run-for-president-without-resigning_5229532.html

Sněmovna Severní Karolíny přijala jednohlasně návrh zákona zakazující nepřátelským národům nákup pozemků ve státě. Obdobný návrh přijal i texaský Senát. V obou státech teď návrhy míří do druhé komory.

https://www.theepochtimes.com/north-carolina-bill-barring-adversarial-regimes-from-buying-land-passes-in-state-house_5227617.html

https://www.theepochtimes.com/texas-senate-passes-legislation-banning-hostile-nations-from-buying-farmland_5229087.html

Kalifornie přijala zákaz prodeje nových velkých nákladních vozidel s dieselovými motory do roku 2036 a také požadavek, aby všechna nákladní vozidla měla do roku 2042 nulové emise.

https://www.theepochtimes.com/california-approves-rule-banning-diesel-trucks-by-2036_5230086.html

Obě legislativní komory Oklahomy přijaly návrh zákona zakazující procedury pro změny pohlaví u nezletilých. Návrh teď zamíří na podpis guvernérovi. V Montaně byli o něco rychlejší a guvernér Greg Gianforte tam v pátek podepsal obdobný zákon.

https://www.theepochtimes.com/oklahoma-passes-bill-banning-sex-change-surgeries-for-children_5230717.html

https://www.theepochtimes.com/montana-gov-signs-bill-banning-transgender-surgeries-for-children_5230585.html

Kansas se stal prvním státem, který přijal definici pohlaví a spolu s tím schválil zákon, podle něhož muži, bez ohledu na to, s jakým pohlavím se identifikují, nesmí na ženské toalety, do šaten, na sportoviště a do dalších intimních prostor. Omezuje také účast ve sportech podle biologického pohlaví.

https://www.theepochtimes.com/first-state-passes-law-defining-gender-as-a-persons-biological-sex-at-birth_5230704.html