Nejvyšší soud dnes poměrem hlasů 6 : 3 zrušil kontroverzní plán prezidenta Joea Bidena na částečné odpuštění studentských půjček.

https://www.theepochtimes.com/supreme-court-strikes-down-biden-student-loan-forgiveness-program_5364291.html

Ještě před tímto rozhodnutím Joe Biden ve čtvrtečním rozhovoru pro televizi MSNBC prohlásil, že nedávná rozhodnutí Nejvyššího soudu zašla příliš daleko, ale nadále se staví proti zvyšování počtu soudců nejvyšší instance v zemi a tvrdí, že by to mohlo vést k trvalé politizaci této instituce.

https://www.theepochtimes.com/biden-says-packing-supreme-court-could-politicize-it-forever_5365471.html

Demokratický kandidát na prezidenta Robert F. Kennedy mladší 28. června v Chicagu prohlásil, že se ve své předvolební kampani v roce 2024 zaměřuje na sbližování lidí. V reakci na nedávné vyjádření Trumpa o jeho osobě Kennedy také řekl, že je hrdý, že jej má Trump rád.

A když už jsme u Kennedyho, YouTube odstranil další z jeho videí – nedávný rozhovor s bývalým reportérem deníku New York Post Alem Guartem. Probírali řadu témat, včetně cenzury na sociálních sítích. Přesný důvod cenzury není znám ani jednomu a Kennedy vidí YouTube z předvolebního zasahování.

https://www.theepochtimes.com/youtube-removes-another-rfk-jr-interview_5364159.html

Nikky Hayleová, kandidátka na prezidentku, se přidala k dalším republikánům v postoji k řediteli FBI, kterého by vzhledem k nedávné kritice úřadu také vyrazila.

https://www.theepochtimes.com/haley-joins-2024-gop-candidates-whove-said-they-would-fire-fbi-director_5364390.html

Sněmovní podvýbor pro koronavirovou pandemii získal e-mail od Davida Morense, jednoho z hlavních poradců doktora Fauciho, ve kterém píše Peteru Daszakovi a skupině vědců, že komunikuje skrze gmail namísto oficiálního e-mailu. Prozradil i důvod – aby jeho komunikace coby úředníka Národního institutu pro zdraví nepodléhala zákonu o svobodném přístupu k informacím.

https://www.theepochtimes.com/top-fauci-adviser-wanted-to-hide-emails-from-the-public-documents-show_5366402.html

Hunter Biden dosáhl u arkansaského civilního soudu dohody o snížení výživného na svoji čtyřletou dceru. Dosud platil měsíčně skoro 20 000 dolarů.

https://www.theepochtimes.com/hunter-biden-settles-child-support-case-with-lowered-payment-for-4-year-old-daughter_5365858.html

Slavný čínský špionážní balon, který počátkem letošního roku přelétal nad Spojenými státy, neshromažďoval ani nevysílal žádné informace, sdělil včera Pentagon novinářům.

https://www.theepochtimes.com/chinese-spy-balloon-did-not-collect-data-while-transiting-us-pentagon_5365694.html

Bývalý předseda Sněmovny reprezentantů Ohia, republikán Larry Householder, byl odsouzen k 20 letům vězení za účast na skandálu s vydíráním, který otřásl celým státem.

https://www.theepochtimes.com/ex-ohio-house-speaker-sentenced-to-20-years-for-role-in-corruption-conspiracy_5367375.html

Transgenderový influencer Dylan Mulvaney se poprvé veřejně vyjádřil k bojkotu piva Bud Light po marketingovém fiasku, které započalo po jeho videu na Instagramu. Řekl, že se z videa vyklubalo víc šikany a transfobie, než si kdy dokázal představit, a že video se mělo původně natáčet o několik měsíců dříve.

https://www.theepochtimes.com/mulvaney-breaks-silence-hits-back-against-bud-light-for-failing-to-support-influencer_5366486.html