Redakce Epoch Times

31. 1. 2022

Prezident Biden dnes přijal v Bílém domě katarského emíra, aby s ním jednal o zvýšení dodávek plynu do Evropy kvůli obavám z potenciálního přerušení dodávek ruského plynu pro spojence USA.

https://www.theepochtimes.com/biden-to-meet-leader-of-qatar-talks-to-cover-boosting-gas-supplies-to-europe-amid-russia-ukraine-tensions_4246901.html

Mluvčí Pentagonu v neděli na Fox News sdělil, že pokud Vladimir Putin napadne Ukrajinu, USA uvalí na Rusko sankce a vyvodí ekonomické důsledky, „o kterých dosud neuvažovaly“. (česky na epochtimes.cz)

S. Korea potvrdila zkušební odpálení balistické rakety středního doletu, již 7. raketový test za tento měsíc. Dle USA jde o porušení rezoluce Bezpečnostní rady OSN a vyzvala Pchjongjang k rozhovorům bez předběžných podmínek.

https://www.theepochtimes.com/united-states-calls-for-direct-talks-with-north-korea-after-hwasong-12-missile-test_4246340.html

Kongresman Waltz s kolegyní Wexton navrhli legislativu, která by Mezinárodnímu olympijskému výboru zrušila v USA osvobození od daňové povinnosti, protože zavírá oči před genocidou a dalšími zvěrstvy páchanými čínským režimem.

https://www.theepochtimes.com/us-lawmaker-introduces-bill-to-strip-olympic-committee-of-tax-exempt-status_4246772.html

Demokratický senátor Durbin, předseda senátního soudního výboru, řekl na ABC, že republikáni budou mít možnost setkat se s Bidenovými kandidáty pro Nejvyšší soud USA a „poznat je“.

https://www.theepochtimes.com/sen-durbin-says-republicans-will-meet-with-bidens-supreme-court-pick-and-get-to-know-them_4246632.html

Na svém sobotním mítinku v Texasu D. Trump prohlásil, že pokud by ve volbách 2024 kandidoval a vyhrál by je, mohl by udělit milost některým obžalovaným z 6. ledna. Dle něj se s nimi zachází neférově.

https://www.theepochtimes.com/trump-says-he-may-pardon-jan-6-defendants-if-he-wins-in-2024_4247168.html

25 států v čele s Arizonou žádá Nejvyšší soud, aby se zabýval případem neobvykle restriktivního zákona Marylandu o zbraních, jenž byl podle nich přijat v rozporu se zásadními rozhodnutími NS o druhém dodatku ústavy USA.

https://www.theepochtimes.com/25-states-urge-supreme-court-to-strike-down-marylands-far-reaching-gun-ban_4245380.html

Několik guvernérů během víkendu vyjádřilo názor, že je načase naučit se, jak s covidem-19 žít a vystoupit z pandemického stavu do normálního.

https://www.theepochtimes.com/new-jersey-governor-state-will-have-to-learn-how-to-live-with-covid-19_4246935.html

Zpěvák Kid Rock oznámil, že ruší termíny svého turné ve městech nebo na místech, kde platí povinné očkování proti covidu-19 či nošení roušek/respirátorů.

https://www.theepochtimes.com/kid-rock-says-he-wont-perform-at-venues-with-covid-19-vaccine-or-mask-mandates_4245694.html

Newyorská policie vyšetřuje okolnosti smrti bývalé Miss USA (2019) Cheslie Kryst, která v neděli dle policie vyskočila z 29. patra z rezidenčního domu na Manhattanu.

https://www.theepochtimes.com/former-miss-usas-death-under-investigation-by-nypd-official_4247340.html

„Moje rodičovská povinnost“. Jak probíhá boj matek v USA za odstranění sexualizovaného obsahu ze školních knihoven (1. část). (česky na epochtimes.cz)