Redakce Epoch Times

31. 10. 2022

Po neúspěšném odvolání na federálním soudu ve věci poskytnutí daňových záznamů sněmovnímu výboru požádali dnes Trumpovi právníci v mimořádné žádosti Nejvyšší soud o zablokování rozhodnutí.

https://www.theepochtimes.com/trump-urges-supreme-court-to-stop-irs-from-giving-his-tax-returns-to-congress_4831928.html

Prezident Joe Biden se opět stal středem pozornosti poté, co na předvolebním mítinku ve Filadelfii v Pensylvánii prohlásil, že ve Spojených státech je „54 států“. Ve skutečnosti jich je pouze 50.

https://www.theepochtimes.com/biden-claims-there-are-54-states-amid-concerns-over-cognitive-abilities_4830818.html

I dnes zveřejněný průzkum agentury Gallup potvrzuje, že prim budou hrát u voleb ekonomika, resp. inflace. Dle průzkumu bude 98 % Američanů ve volbách 8. listopadu hlasovat pro ty nejzákladnější otázky – ceny potravin a benzínu.

https://www.theepochtimes.com/98-percent-of-voters-say-economy-will-be-important-in-their-midterm-vote_4831624.html

Senátor Rick Scott, šéf Národního republikánského senátorského výboru, předpověděl, že republikáni získají v nadcházejících volbách nejméně 52 křesel v Senátu.

https://www.theepochtimes.com/top-senator-says-republicans-will-get-52-senate-seats-during-2022-midterms_4830033.html

Americká organizace Institut pro imigrační reformu při svém zkoumání zjistila, že tzv. sanctuary státy – District of Columbia (D. C.), Colorado a New York vyplatily ilegálům na dávkách v nezaměstnanosti dohromady 2,7 miliardy dolarů, i když dle federálního zákona na to nárok nemají a dokonce mají státy povinnost přijmout opatření, která těmto lidem znemožní o tyto dávky žádat.

Americké letectvo se připravuje na vyslání šesti bombardérů B-52 do severní Austrálie v rámci soustavného zvyšování vojenské síly USA v regionu v reakci na pokračující agresi Pekingu.

https://www.theepochtimes.com/us-to-deploy-nuclear-capable-b-52-bombers-to-australia-amid-increasing-beijing-tensions-report_4830375.html

Demokratický kongresman Don Beyer propustil svou zaměstnankyni Barbaru Hamlettovou, když byl upozorněn na její spojení s čínskou ambasádou. Hamlettová údajně zprostředkovávala schůzky mezi dalšími zaměstnanci Kongresu a pracovníky čínského velvyslanectví ve Washingtonu.

https://www.theepochtimes.com/congressman-fires-staffer-with-ties-to-chinese-embassy-investigation-called-for_4830649.html

Lékařská rada odebrala certifikaci špičkovému kardiologovi Peteru McCulloughovi, který podle ní poskytoval veřejnosti zavádějící lékařské informace o covidu-19. McCullough sdělil pro Epoch Times, že se odvolá.

https://www.theepochtimes.com/health/medical-board-moves-to-strip-dr-peter-mccullough-of-certifications_4831724.html