Redakce Epoch Times

31. 3. 2023

Mluvčí newyorského Nejvyššího soudu dnes sdělil pro Epoch Times, že první slyšení s Trumpem se bude konat v úterý 3. dubna. Předsedat případu bude soudce Merchan, který měl na starosti i nedávný proces s bývalým finančním ředitelem Trump Organization. Trump říká, že Merchan jej nenávidí.

https://www.theepochtimes.com/court-officially-confirms-details-for-first-hearing-in-trump-criminal-case_5163521.html

Informace o procesu přichází den poté, co manhattanský prokurátor Bragg oznámil, že porota v New Yorku odhlasovala vznesení obžaloby vůči bývalému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Co říkají o obvinění právníci a politici z obou politických táborů? Dočtete se v článku na českých ET – link na něj najdete v popisku pod videem.

George Soros odpovídal na otázku co si myslí o nálepce „Sorosem financovaný prokurátor“, kterou Braggovi často dávají jeho kritici. Sdělil, že manhattanského prokurátora Bragga nezná a ani nepřispěl na jeho volební kampaň. Skutečností ale je, že miliardář významně přispěl politickému akčnímu výboru Color of Change, který podpořil Bragga v jeho kampani na manhattanského prokurátora v roce 2021 včetně příslibu více než jednoho milionu dolarů na jeho volební kampaň. Sorosův mluvčí nedávno přiznal, že i když Soros a jeho akční výbor přispěli výboru Color of Change čtyři miliony dolarů, žádné z těchto peněz nebyly vyhrazeny pro Bragga.

https://www.theepochtimes.com/george-soros-responds-to-soros-funded-da-label-stuck-to-alvin-bragg_5163418.html

Sněmovna reprezentantů přijala návrh zákona o zákazu prodeje americké zemědělské půdy Číňanům a čínským entitám.

https://www.theepochtimes.com/house-passes-measure-blocking-china-from-buying-us-farmland_5161734.html

Demokratický senátor Joe Manchin pohrozil, že zažaluje administrativu prezidenta Joea Bidena, pokud ministerstvo financí přistoupí k rozšíření systému daňových úlev pro elektromobily nad rámec limitů, s nimiž souhlasil, když loni podpořil Bidenův rozpočtový zákon Inflation Reduction Act.

https://www.theepochtimes.com/manchin-threatens-to-sue-biden-admin-if-it-alters-electric-vehicle-credit-system_5162411.html

Ministryně financí Janet Yellenová ve čtvrtek sdělila, že po nedávných pádech bank bude možná nutné zpřísnit regulaci, a zároveň varovala před strukturálními slabinami, které je třeba řešit v sektoru tzv. „stínových bank“, ke kterým se řadí například hedgeové fondy.

https://www.theepochtimes.com/yellen-warns-next-crisis-could-come-from-shadow-banks-and-regulators-must-act_5162987.html

Floridský Senát včera zaevidoval předběžný návrh zákona – zatím bez konkrétního znění – o kterém nejmenovaný floridský zákonodárce sdělil pro Epoch Times, že půjde o zákon, který umožní guvernérovi – a tedy v tomto případě Ronu DeSantisovi – kandidovat na prezidenta, aniž by musel na svou pozici rezignovat. I když DeSantis svou kandidaturu zatím oficiálně neohlásil, chystaný návrh poodhaluje další kousek skládačky.

https://www.theepochtimes.com/florida-legislature-begins-clearing-desantiss-path-to-candidacy_5163179.html

Muž známý jako QAnon šaman, který se přiznal k obvinění v souvislosti s průnikem do amerického Kapitolu, byl předčasně propuštěn z vězení poté, co televize Fox News odvysílala záběry, na nichž je 6. ledna 2021 doprovázen policisty po Kapitolu. Dle jeho právníka v tom ale videa nehrála roli.

Devatenáct protestujících bylo ve středu zatčeno v kentuckém Kapitolu, v době, když zákonodárci přehlasovávali veto demokratického guvernéra Andyho Besheara týkající se zákona o zákazu procedur pro změnu pohlaví u nezletilých. Podle místních novin byly osoby zatčeny a obviněny z trestného činu vniknutí na cizí pozemek poté, co odmítly opustit galerii Sněmovny reprezentantů, kde během rozpravy křičely a skandovaly.

https://www.theepochtimes.com/pro-transgender-protesters-arrested-at-kentucky-capitol-as-state-lawmakers-outlaw-gender-transitions-for-minors_5161832.html

Podle výsledků nedávno zveřejněné studie kanadských vědců je u transgenderové mládeže vyšší pravděpodobnost podpory „násilné radikalizace“ ve srovnání s biologickými ženami a dalšími skupinami.

https://www.theepochtimes.com/transgender-youth-more-likely-to-support-violent-radicalization-study_5157034.html

Kaliforňan Keith Chastain byl během 31 dní 10x zatčen a je obviněn z 18 trestných činů a 15 přestupků včetně kradení vozidel, vandalismu či řízení pod vlivem.

https://www.theepochtimes.com/california-man-arrested-10-times-in-31-days-faces-33-charges_5163474.html