Redakce Epoch Times

31. 7. 2023

Soudce okresu Fulton dnes zamítl návrh exprezidenta Donalda Trumpa na vyloučení žalobkyně, která vyšetřuje obvinění Trumpa z vměšování se do voleb v Georgii v roce 2020. Soudce zároveň zamítl Trumpův pokus zablokovat jakékoli obvinění vzešlé z vyšetřování.

https://www.theepochtimes.com/us/judge-denies-trumps-bid-to-toss-georgia-election-interference-probe-and-disqualify-district-attorney-5434239

A soudní tahanice Trumpa z ještě jiného soudku. Trump ve věci nového vývoje v případu prezidentských záznamů kategoricky popřel, že by nařídil smazání bezpečnostních záznamů ve své rezidenci Mar-a-Lago.

https://www.theepochtimes.com/us/trump-mar-a-lago-tapes-were-not-deleted-5432519

Ministerstvo spravedlnosti zaslalo v sobotu dopis soudu, v němž se dožaduje uvěznění Devona Archera, obchodního partnera Huntera Bidena, který má dnes vypovídat před Kongresem. Podle republikánů jde o zastrašování klíčového svědka. Archer v tom nic nekalého nevidí.

Archer se dnes do Kongresu dostavil. Více o jeho slyšení si řekneme v zítřejších zprávách.

https://www.theepochtimes.com/us/devon-archer-key-hunter-biden-associate-arrives-to-testify-to-congress-5434195

Předseda sněmovního výboru pro dohled republikán James Comer v podcastu stranického kolegy senátora Cruze sdělil, že u rodiny Bidenových zaznamenaly banky přes 170 záznamů podezřelých bankovních aktivit.

https://www.theepochtimes.com/us/banks-flag-170-suspicious-activity-reports-on-biden-family-rep-comer-5432600

V odvetě za čipové sankce Čína od zítra zavádí omezení vývozu dvou vzácných kovů – germánia a gália, které jsou nezbytné pro výrobu solárních technologií a polovodičů. Experti varují, že pro americké dodavatelské řetězce půjde o ránu.

https://www.theepochtimes.com/us/chinas-export-controls-on-2-metals-signal-warning-to-west-experts-5434136

Několik skupin z energetického průmyslu vyjadřuje obavy z toho, že Bílý dům vyhlásí stav nouze podobný tomu covidovému, který ale vztáhne na klimatickou agendu. Obávají se, že pak bude mít volnou ruku v odstavení skupin s opozičním názorem.

https://www.theepochtimes.com/article/energy-industry-fears-white-house-will-declare-covid-like-climate-emergency-5432738

Guvernér státu Illinois Jay Robert Pritzker podepsal zákon, který umožňuje, aby se státními policisty stali i lidé, kteří nemají americké občanství. Udělal tak přes nesouhlas největšího policejního odborového svazu ve státě, který označil rozhodnutí za „potenciální krizi důvěry v policii“.

https://www.theepochtimes.com/us/non-citizens-can-now-become-cops-in-illinois-5432049

A u Illinois ještě zůstaneme. Kontrolní úřad státu zjistil, že během doby covidové, tedy mezi lety 2020 a 2022, bylo chybně vyplaceno v systému podpory pro nezaměstnanost přes pět miliard dolarů, z toho desítky milionů mrtvým či vězněným lidem.

https://www.theepochtimes.com/us/audit-reveals-massive-covid-19-fund-mismanagement-in-illinois-5427925

Pohraniční stráž arizonského Tucsonu oznámila, že jen za uplynulý týden zadržela 10 000 ilegálních imigrantů.

https://www.theepochtimes.com/us/10000-illegal-immigrants-apprehended-at-tucson-arizona-border-sector-5433957