Redakce Epoch Times

5. 3. 2023

I když Joe Biden zatím oficiálně neohlásil svou kandidaturu na znovuzvolení v roce 2024, získává tým vysoce postavených demokratických osobností, včetně potenciálních soupeřů, aby cestovali po celé zemi a propagovali to, co považuje za své úspěchy během prvního funkčního období.

https://www.theepochtimes.com/biden-enlists-potential-rivals-to-help-with-projected-2024-run_5100534.html

Několik dní poté, co ředitel FBI Christopher Wray prohlásil, že původcem pandemie covidu-19 je „s největší pravděpodobností potenciální laboratorní incident ve Wu-chanu“, prezident Joe Biden náhle odešel od novinářů, když byl dotázán, zda hodlá hnát Čínu k odpovědnosti.

V pátek se prezident Biden setkal s německým kancléřem Olafem Scholzem a vzájemně potvrdili odhodlání podporovat Ukrajinu, dokud to půjde. Krátce před setkáním oznámila Bidenova administrativa již 33. nadílku Ukrajině v podobě vojenské pomoci za 400 milionů dolarů. Vedle desítek miliard schválených Kongresem tak jde celkem o 30 miliard, které administrativa slíbila Ukrajině od vypuknutí konfliktu.

https://www.theepochtimes.com/biden-and-germanys-scholz-vow-to-support-ukraine-as-long-as-it-takes_5098591.html

Zástupce tajemníka pro pozemní síly americké armády sdělil, že představitelé armády pracují na snahách zvýšit produkci munice, aby doplnili zásoby, které posílají Ukrajině, či další kritickou munici pro případ konfliktu v Indopacifiku.

https://www.theepochtimes.com/us-army-surging-munitions-production-amid-shortage-fears_5098925.html

V uplynulém týdnu vyšel další díl Twitter Files, který odhaluje, jak státem financovaná skupina nechala označit a zabanovat tisíce účtů běžných amerických uživatelů Twitteru coby šiřitele „zahraničních“ dezinformací. Během pondělí si budete moci přečíst více podrobností na českých ET.

https://www.theepochtimes.com/state-funded-anti-disinformation-campaign-flagged-americans-as-foreign-shills-twitter-file_5098198.html

Videozáběry z kamer základní školy Kenwood ve Springfieldu ukazují, jak několik černošských studentů napadlo bílé a údajně je nutili říci „black lives matter“.

https://www.theepochtimes.com/a-learning-experience-video-shows-black-elementary-students-attacking-white-students-forcing-them-to-say-black-lives-matter_5097653.html

Jak jsme vás informovali v pondělí, ve druhé polovině tohoto týdne se ve Washingtonu uskutečnila největší konference konzervativců. Zde je z ní několik postřehů:

V sobotu vystoupil na konferenci Donald Trump, který nastínil své volební a povolební plány. Zaměřit se chce především na rodinu a s ní související problematiku, vč. zvrácení Bidenovy woke agendy.

Na konferenci se stal Trump jasným vítězem průzkumu prezidentských kandidátů s 62 %. Potenciální kandidát Ron DeSantis získal pouze 20 % hlasů.

https://www.theepochtimes.com/donald-trump-beats-desantis-in-landslide-at-cpac-straw-poll_5100156.html

Senátor Rick Scott řekl, že Ameriku ničí různé subjekty a jednotlivci. Poukázal např. na prezidenta Joea Bidena, Senát, média, na Demokratickou stranu, akademickou obec, Hollywood, Wall Street a také na tzv. progresivní republikány.

https://www.theepochtimes.com/sen-rick-scott-warns-of-the-dangers-of-progressive-republicans-during-cpac-address_5095855.html

Kongresman Gaetz mluvil o vládní korupci a její pohnání k odpovědnosti a také o neustálém sledování či monitorování federálními agenturami, načež pak vyzval k definancování a personálním čistkám v FBI, CDC, na ministerstvu spravedlnosti a úřadu pro tabák, alkohol a střelné zbraně. Do FBI se opřel i prezidentský kandidát Vivek Ramaswamy, který slíbil zrušení FBI v případě, že vyhraje.

https://www.theepochtimes.com/matt-gaetz-calls-for-defunding-fbi-cdc-atf-doj_5097722.html

Bývalá demokratická kandidátka na prezidentku Tulsi Gabbardová kritizovala svoji bývalou stanu, které vyčetla, že financuje nebezpečnou válku na Ukrajině, potlačuje ideologický nesouhlas a polarizuje zemi.

https://www.theepochtimes.com/tulsi-gabbard-democrats-are-the-party-of-division-authoritarianism-and-war_5099975.html