Redakce Epoch Times

5. 4. 2023

Bidenova administrativa prodloužila povinnost očkování proti covidu-19 pro cizince přilétající do USA o další měsíc – konkrétně do 11. května.

https://www.theepochtimes.com/biden-administration-extends-covid-19-vaccine-mandate-for-foreign-arrivals_5170806.html

Federální soudce shodil další covidové nařízení Bidenovy administrativy, když rozhodl, že administrativa neměla pravomoc nařídit pracovníkům a dobrovolníkům ve federálním programu péče o děti Head Start očkování proti covidu.

https://www.theepochtimes.com/another-biden-administration-covid-19-vaccine-mandate-struck-down-by-court_5172256.html

Podle předsedy sněmovního výboru pro dohled Jamese Comera úterní výpověď Bidenovy bývalé asistentky Kathy Chungové v Kongresu podkopala narativ Bílého domu ohledně prezidenta a jeho nakládání s tajnými dokumenty.

https://www.theepochtimes.com/bidens-classified-documents-former-aides-testimony-undermines-white-house-narrative-rep-comer-says_5173424.html

Obvinění Donalda Trumpa v New Yorku čítá 34 stejných bodů obžaloby. Trump v úterý po návratu na Floridu řekl: „Nikdy jsem si nemyslel, že by se něco takového mohlo stát v Americe. Jediný zločin, kterého jsem se dopustil, je zuřivá obrana našeho národa vůči těm, kteří ho chtějí zničit.“ Více podrobností, včetně reakcí právníků, se dočtete na:

Shodou okolností včera federální odvolací soud nařídil Stormy Danielsové, aby zaplatila Donaldu Trumpovi téměř 122 000 dolarů na poplatcích za právníky za zamítnutou žalobu za nactiutrhání, kterou podala na Trumpa v roce 2018. Již dříve v souvislosti s žalobou nařídil soud Danielsové zaplatit Trumpovi přes 500 000 dolarů.

https://www.theepochtimes.com/appeals-court-orders-stormy-daniels-to-pay-trump-almost-122000-in-legal-fees_5172923.html

Někteří Trumpovi kritici po vznesení obvinění vyjádřili překvapení či zklamání, že prokurátor Bragg nepřišel s něčím závažnějším, a zpochybňují klasifikaci obvinění coby trestného činu.

https://www.theepochtimes.com/trump-critics-worried-about-das-charges-weaker-than-i-thought_5173950.html

Jamie Dimon, generální ředitel největší americké banky JPMorgan, v dopise akcionářům uvedl, že bankovní krize v USA ještě neskončila, a že i když skončí, její dopady budou přetrvávat ještě několik let. Zároveň varoval, že Amerika se zřejmě dostává do „začarovaného kruhu“.

https://www.theepochtimes.com/jpmorgan-ceo-says-bank-crisis-not-over-america-shifting-into-a-vicious-cycle_5170746.html

Farmaceutický gigant Johnson & Johnson navrhl urovnání ve výši 8,9 miliardy dolarů v rámci hromadné žaloby, která obviňuje společnost z toho, že její dětský pudr a dalších výrobky způsobovaly rakovinu.

https://www.theepochtimes.com/johnson-johnson-proposes-8-9-billion-to-settle-talc-cancer-claims_5173244.html

Vysokoškolský student z New Jersey byl dočasně vyhozen ze školy County College of Morris, když si na něj studenti stěžovali vedení školy kvůli tomu, že citoval Bibli a odsoudil homosexualitu jako hřích. V březnu pak podal na školu federální žalobu opřenou o první dodatek ústavy – tedy o svobodu projevu – a koncem měsíce jej škola vzala zpět bez omluvy či napravení škody plynoucí ze studijních záznamů.

https://www.theepochtimes.com/new-jersey-college-suspended-student-for-preaching-from-the-bible-on-campus_5168127.html

Spoluzakladatel společnosti Microsoft Bill Gates poprvé veřejně reagoval na návrh, který podpořil Elon Musk a desítky odborníků na umělou inteligenci, kteří požadují pozastavení vývoje pokročilých forem umělé inteligence. Sdělil, že pozastavení problémy nevyřeší, že tyto věci přinášejí obrovské výhody, ale také, že je potřeba identifikovat ošemetné oblasti.

https://www.theepochtimes.com/bill-gates-opposes-pausing-ai-development-reveals-different-plan_5173728.html