Redakce Epoch Times

6. 9. 2022

Soudkyně Cannonová ve spisu týkající se Trumpovy žádosti o „Special Mastera“ uvedla, že agenti FBI při razii v Mar-a-Lagu zabavili Trumpovi i jeho zdravotní záznamy a korespondenci týkající se jeho finančních a daňových záznamů.

https://www.theepochtimes.com/fbi-agents-seized-medical-documents-financial-information-from-trump_4711585.html

V pondělí byl v USA svátek – Den práce. U této příležitosti zavítal prezident Biden do Pittsburghu a Milwaukee, aby se setkal s odboráři a zároveň veřejně podpořil demokratické kandidáty před volbami. I tentokrát měl narážky na hnutí MAGA. V Milwaukee ho jeden z přítomných slovně provokoval, za což byl ze shromáždění vykázán za doprovodu Bidenovy poznámky, že je idiot.

https://www.theepochtimes.com/biden-reacts-to-heckler-in-labor-day-speech-everybodys-entitled-to-be-an-idiot_4712915.html

V pátek má Biden navštívit Ohio u příležitosti zahájení výstavby nové 20-miliardové fabriky společnosti Intel na polovodiče. Jde o historicky největší investici ve státě, jehož guvernérem je republikán Mike DeWine.

https://www.theepochtimes.com/biden-scheduled-to-appear-at-intels-20-billion-semiconductor-plant-groundbreaking-in-ohio_4712929.html

Dle nového průzkumu veřejného mínění provedeného organizací Gallup je spokojenost Američanů v sektoru veřejného vzdělávání na základních a středních školách nejnižší za posledních 20 let.

https://www.theepochtimes.com/american-adults-satisfaction-with-k-12-public-education-at-20-year-low-poll_4711333.html

Na českých Epoch Times jsme dnes zveřejnili článek s detailnější analýzou cenzurní spolupráce mezi úřady Bidenovy administrativy a sociálními médii ohledně potlačování postů o covidu-19. Informace pronikly na veřejnost díky dříve zmíněné žalobě vrchních státních zástupců Missouri a Louisiany vůči prezidentu Bidenovi.

Z komunikací mezi CDC a Facebookem je také patrné, že některé z informací, které CDC označila za dezinformace, se později ukázaly jako pravdivé. Například informace o účinnosti anticovidových vakcín u dětí nebo o vlivu vakcín na změny v imunitním systému či krvi.

https://www.theepochtimes.com/cdc-gave-facebook-misinformation-about-covid-19-vaccines-emails-show_4711892.html

UNESCO stupňuje svůj globální boj proti myšlenkám a informacím, které považuje za „dezinformace“ a „konspirační teorie“. Letos v létě vydalo na toto téma rozsáhlou zprávu, dle níž má v úmyslu začít osvětu na školách. Jako příklad dezinformací uvádí manipulaci voleb v USA, popírání klimatických změn či covidové dezinformace.

Provozovatel kalifornské elektrické sítě přistoupil v pondělí k dalšímu eskalačnímu stupni – první nouzové úrovni, která znamená, že může dojít k možným výpadkům energie.

https://www.theepochtimes.com/california-issues-grid-emergency-says-blackouts-possible_4711706.html

Během pondělí i úterý pak skutečně došlo v některých menších oblastech i k výpadkům. Dotčeno jím bylo několik desítek tisíc lidí. Vysoké teploty a s tím spojená větší poptávka po proudu se očekává až do čtvrtka.

https://www.theepochtimes.com/widespread-power-outages-across-californias-bay-area-after-emergency-is-declared_4713304.html