Redakce Epoch Times

7. 10. 2022

Prezident Biden ve čtvrtek srovnával výhrůžky Vladimira Putina vůči Ukrajině s karibskou krizí. Biden řekl, že Putin mluvil o potenciálním použití jaderných zbraní, byť jeho ruský protějšek výslovně tuto možnost nesdělil. Karibská krize se udála v roce 1962 v době jaderného napětí, kdy Rusové postavili jaderná sila na Kubě v odvetě na ta americká v Turecku.

https://www.theepochtimes.com/biden-compares-putins-alleged-threat-to-use-nuclear-weapons-in-ukraine-to-cuban-missile-crisis_4781203.html

Joe Biden včera oznámil, že se rozhodl udělit milost všem odsouzeným za držení marihuany na federální úrovni nebo v District of Columbia.

https://www.theepochtimes.com/biden-pardons-people-convicted-of-marijuana-possession_4779528.html

Kvůli nedávnému rozhodnutí OPEC o snížení těžby ropy někteří demokraté navrhli legislativu pro stažení amerických vojáků ze Saúdské Arábie a Spojených arabských emirátů.

Missouri ve své žalobě vůči Bidenově administrativě a jejím cenzurním vlivům v souvislosti s covidem-19 přidalo do žaloby dalších šest federálních úřadů a 41 jednotlivců. Celkem tedy žaloba čítá na 13 agentur a 54 představitelů.

https://www.theepochtimes.com/47-new-biden-administration-defendants-named-in-government-big-tech-censorship-lawsuit_4781696.html

Díky soudní obsílce byl identifikován tým FBI, který komunikoval s Facebookem předtím, než platforma začala cenzurovat informace o notebooku Huntera Bidena před volbami 2020. Jde o Foreign Influence Task Force, neboli operační skupinu pro zahraniční ovlivňování, zastoupenou agenty Dehmolowou a Chanem.

https://www.theepochtimes.com/fbi-team-involved-in-censorship-of-hunter-biden-laptop-story-identified_4781643.html

Ministerstvo obrany přejmenuje devět vojenských základen, které ve svém názvu nosí jména důstojníků Konfederace. Tato akce bude stát daňové poplatníky 21 milionů $. Tlak na odstraňování spojitosti s představiteli Konfederace vzešel z loni schválené komise Kongresem USA.

https://www.theepochtimes.com/defense-secretary-agrees-to-62-5-million-renaming-of-select-military-bases_4781136.html

Starosta New York City Eric Adams vyhlásil v metropoli nouzový stav týkající se ilegální imigrace. V prohlášení si posteskl, že autobusy do města přivezly už tisíce ilegálů bez předešlého upozornění a koordinace.

https://www.theepochtimes.com/new-york-mayor-declares-state-of-emergency-over-illegal-immigration-crisis_4781873.html

Kanye West v rozhovoru pro pořad „Tucker Carlson Tonight“ řekl, že tričko s nápisem „White Lives Matter“ si oblékl proto, že chtěl vyjádřit, že záleží na všech životech. Sdělil také, že mu bylo vyhrožováno smrtí za to, že se zastal bývalého prezidenta Donalda Trumpa.

https://www.theepochtimes.com/kanye-west-discusses-death-threats-for-backing-trump-why-he-wore-white-lives-matter-t-shirt_4781313.html

Z veřejně dostupných dokumentů lze vyčíst, že CDC podpořilo granty v hodnotě 85 milionů dolarů pro roky 2018–2023 programy na podporu LGBT klubů na veřejných školách.

https://www.theepochtimes.com/cdc-allocated-85-million-for-grants-requiring-schools-to-start-student-led-clubs-supporting-lgbt-youth_4776137.html