Správné odpovědi ze soutěžního kvízu zasílejte na predplatne@epochtimes.cz do úterý 18:00. Podmínkou je registrace na https://www.epochtimes.cz/muj-ucet/ a všechna správně zodpovězená jména.

„Když vám voliči znovu a znovu a znovu říkají, že jim záleží hlavně na ekonomice, naslouchejte jim. Přestaňte mluvit o tom, že je v sázce demokracie. Demokracie je v sázce, protože lidé se tolik hádají o to, co volby znamenají. Voliči nám řekli, co je zajímá. Nemyslím si, že demokraté v tomto cyklu něco takového splnili,“ posteskla si demokratická stratéžka Hilary Rosenová na CNN.

Lídr republikánů ve Sněmovně reprezentantů Kevin McCarthy dnes oznámil, že pokud jeho strana v úterních volbách získá v dolní komoře většinu, „první věc“, kterou republikáni navrhnou, se bude týkat větší ochrany hranic.

https://www.theepochtimes.com/gop-leader-reveals-first-priority-if-republicans-retake-house-during-midterms_4846873.html

Elon Musk v souvislosti s blížícími se volbami vyjádřil veřejně politickou podporu, kdy vyzval Američany, aby volili republikány a zajistili tak rozdělení moci ve Washingtonu. V minulosti byl Musk voličem demokratů.

https://www.theepochtimes.com/elon-musk-endorses-a-political-party-in-midterm-election-elon-musk-urges-americans-to-vote-republican-to-ease-democrat-grip-on-power_4846987.html

Robert Epstein a jeho výzkumný tým z Amerického institutu pro behaviorální výzkum a technologie sledovali online politický obsah ve voličsky vyrovnaných státech a zjistili, že Google svými nástroji manipuluje voliče ve prospěch liberálních kandidátů. Mezi ony nástroje patří např. automatické nápovědy dokončování ve vyhledávači nebo automatické spouštění videí na Youtube. Obdobný výzkum prováděli i v rámci voleb 2020, ve kterých odhadli, že Google zmanipuloval šest milionů voličů ve prospěch Joea Bidena.

https://www.theepochtimes.com/google-is-influencing-elections-by-flipping-votes-on-massive-scale-researcher_4846708.html

Prezident Biden v nedělním Twitteru sdělil, že nejběžnější cena benzinu na pumpách po celé zemi je nyní 3,19 dolaru za galon. Fact-checkeři však tvrdí, že takovouto průměrnou cenu mají pouze v Georgii a Texasu. Cena napříč velkou většinou států je mezi 3,5 a čtyřmi dolary.

https://www.theepochtimes.com/twitter-fact-checks-bidens-low-gas-price-claim_4846372.html

Republikánský senátor Tom Cotton oznámil na Fox News, že v prezidentských volbách 2024 nebude kandidovat kvůli rodině, se kterou by se během dvouleté kampaně jen málokdy viděl. Dříve kandidaturu zvažoval.

https://www.theepochtimes.com/republican-senator-announces-he-wont-run-for-president-in-2024_4846703.html

Poprvé od schválení klimatického výdajového balíku Inflation Reduction Act zareagovala EU kritikou Spojených států v souvislosti s devíti ustanoveními o dotacích a daňových úlevách na zboží vyrobené v USA, z nichž některé jsou dle unie diskriminační a porušují pravidla Světové obchodní organizace.

https://www.theepochtimes.com/europe-blames-washington-of-wto-violation-following-incentives-on-green-energy_4847091.html

Úřady v Georgii dnes ráno nařídily evakuaci v okolí chemické továrny Symrise na ostrově Colonel Island poté, co v ní došlo k rozsáhlému požáru a výbuchu.

https://www.theepochtimes.com/evacuations-ordered-after-chemical-plant-rocked-by-explosions-big-fire_4847141.html

Populární televizní moderátor Jimmy Kimmel prozradil, že po ostrých vtipech na adresu bývalého prezidenta Donalda Trumpa ztratil nejméně polovinu svých fanoušků.

https://www.theepochtimes.com/jimmy-kimmel-i-have-lost-half-of-my-fans-following-anti-trump-jokes_4845635.html

Národní centrum pro hurikány dnes varovalo Floridu, že den po volbách zasáhne její východní pobřeží hurikán Nicole.

https://www.nhc.noaa.gov/refresh/graphics_at2+shtml/174719.shtml?cone#contents

K samotným zprávám to je dnes vše…

a teď pojďme na dnešní soutěž, kterou slavíme blížící se druhé výročí zpráv USA DNES. Hrajeme o trojměsíční předplatné na našem webu – tedy přístup k prémiovým článkům a videím. Pro jistotu zopakuji podmínky. Jednou je, že musíte být na epochtimes.cz zaregistrovaní – to můžete udělat klidně hned, protože první měsíc

nabízíme zdarma – a pozor, nezapomeňte v registračním e-mailu kliknout na ověření e-mailu.

Druhou podmínkou je, že musíte uhodnout jména šesti osobností z USA na této fotografii. Zašlete nám všechna jejich jména na e-mail predplatne@epochtimes.cz nejpozději do úterý 18:00. Na začátku zítřejšího dílu zpráv z USA zveřejníme jednoho vylosovaného výherce.

Tak tedy na shledanou a na slyšenou zítra, držím vám palce.