Redakce Epoch Times

7. 8. 2023

Bílý dům dnes pořádá summit o kybernetické bezpečnosti na školách. V uplynulém školním roce bylo úspěšným terčem ransomware hackerů osm školních okrsků, z nichž polovina musela zrušit hodiny či dočasně zavřít školu.

https://www.theepochtimes.com/us/white-house-to-host-summit-to-tackle-alarming-surge-in-cyberattacks-on-schools-5448625

Mike Gallagher, republikánský předseda sněmovního výboru pro Komunistickou strany Číny, varoval před rozsáhlými operacemi čínské tajné služby ve Spojených státech, která je podle něj „mnohem větší“ než CIA.

https://www.theepochtimes.com/china/rep-gallagher-warns-of-chinese-intelligence-operations-in-us-5447980

Demokratický kongresman Don Beyer představil návrh zákona, který by uvalil 1000% spotřební daň na nákup automatických pušek a velkokapacitních zásobníků. Znamenalo by to, že ten, kdo by si chtěl koupit pušku například za 500 dolarů, by musel zaplatit dalších 5 000 dolarů navíc ke kupní ceně. Jde tak o další pokus demokratů omezit držení zbraní.

https://www.theepochtimes.com/us/house-democrats-bill-would-impose-1000-percent-excise-tax-on-assault-weapons-high-capacity-magazines-5448863

Donald Trump volá po výměně Obamou jmenované soudkyně Chutkanové, která byla přidělena k jeho případu, a také žádá změnu místa procesu. Obává se, že nemá možnost dočkat se spravedlivého soudu.

V sobotu v rámci tohoto případu požádal tým zvláštního vyšetřovatele Jacka Smithe soudkyni, aby zakázala Trumpovi a jeho týmu veřejně sdílet informace týkající se případu. Trumpův právník John Lauro sdělil na CNN, že vůči tomuto požadavku se budou bránit.

https://www.theepochtimes.com/us/trumps-lawyer-vows-to-fight-special-counsels-protective-order-in-jan-6-case-5447683

Na CBS pak Lauro sdělil, že vítá svědectví bývalého viceprezidenta Mikea Pence, které dle něj povede k prokázání neviny Trumpa.

https://www.theepochtimes.com/us/trump-attorney-says-pences-testimony-could-prove-trumps-innocence-in-jan-6-case-5447461

Lauro se vyjádřil i k dalšímu potenciálnímu obvinění týkající se Georgie, kde vyhrál Biden nepatrným rozdílem hlasů. Během nedělního vystoupení na NBC Lauro odmítl tvrzení, že by se bývalý prezident při telefonátu s tajemníkem státu Raffenspergerem dopustil něčeho špatného, když jej žádal, aby „našel“ 11 780 hlasů.

https://www.theepochtimes.com/us/trump-had-every-right-to-ask-georgia-secretary-of-state-about-2020-votes-attorney-5448314

Výkonný ředitel společnosti Blackstone Steve Schwarzman sdělil pro CNBC, že rozhodnutí agentury Fitch Ratings snížit dlouhodobý úvěrový rating Spojených států je oprávněné, a to zejména kvůli nekontrolovaným vládním výdajům, které stále zvyšují federální dluh. Ředitel investičního gigantu, který má ve zprávě asi bilion dolarů, má tak opačný názor než ministryně financí Yellenová.

https://www.theepochtimes.com/article/out-of-control-government-borrowing-justifies-fitchs-us-rating-downgrade-blackstone-ceo-5445064