Prezident Biden v pátek oznámil, že Spojené státy zničily své poslední zásoby chemických zbraní. Pentagon upřesnil, že šlo o raketu M55 se sarinem ve vojenském zařízení v Kentucky.

https://www.theepochtimes.com/us-destroys-last-of-its-chemical-weapons-stockpile_5382122.html

Bidenova administrativa chce na Ukrajinu zaslat tzv. kazetovou munici. Tato nebezpečná munice však podléhá regulacím, které chce prezident Joe Biden rozvolnit. Více na…

Iowa je obvykle první stát v USA, ve kterém probíhá členská schůze republikánů, v níž se v rámci primárek volí republikánský kandidát na prezidenta. V sobotu tamní republikáni odhlasovali datum volby na 15. ledna 2024.

https://www.theepochtimes.com/iowa-republicans-set-date-for-2024-caucus-for-presidential-nomination_5382751.html

Dvě občansko-právní skupiny zahajují kampaň, která má Donaldu Trumpovi zabránit v tom, aby se znovu stal prezidentem. Odvolávají se na údajné porušení 14. dodatku ústavy v souvislosti s incidentem z 6. ledna. Jedna z částí 14. dodatku zakazuje bývalým funkcionářům či důstojníkům Spojených států, kteří se „zapojili do povstání nebo vzpoury“, ucházet se o veřejnou funkci. Možnost, že se ustanovení dá vztáhnout na Trumpa, je sporná i dle některých demokratů.

https://www.theepochtimes.com/pulling-out-every-stop-activists-looking-to-disqualify-trump-under-14th-amendment_5382397.html

Předsedající soudce federálního odvolacího soudu pro šestý obvod vydal předběžný příkaz, který v Tennessee uvádí v platnost nový zákon. Ten zakazuje poskytovatelům zdravotní péče provádět procedury pro změnu pohlaví u nezletilých. Onen zákon ještě minulý týden federální soudce zablokoval.

https://www.theepochtimes.com/judge-allows-tennessee-law-shielding-minors-from-transgender-procedures-to-take-effect_5382453.html

V reakci na řadu spatřených žraloků a hlášených útoků na plážích ve státě New York úřady oznámily nasazení desítky nových dronů, které budou monitorovat pobřeží státu, aby zajistily bezpečnost návštěvníků pláží.

https://www.theepochtimes.com/new-york-to-deploy-shark-monitoring-drones-to-beaches-amid-rise-in-attacks_5382605.html

Disciplinární komise District of Columbia doporučila, aby byl bývalý starosta New Yorku Rudy Giuliani vyloučen z advokátní komory kvůli žalobě, kterou podal proti výsledkům voleb v roce 2020.

https://www.theepochtimes.com/dc-bar-panel-recommends-rudy-giuliani-lose-law-licence-over-2020-election-fraud-claims_5381256.html

Akcie společnosti Unilever ztratily přibližně dvě miliardy dolarů kvůli výzvám k bojkotu zmrzliny Ben & Jerry’s. Bojkot vyvolal vzkaz společnosti, že by Spojené státy měly předat národní památník Mount Rushmore původním obyvatelům Ameriky.

https://www.theepochtimes.com/ben-jerrys-loses-billions-in-stock-value-amid-boycott-calls_5381866.html

A bojkot ještě jednou, tentokrát transgenderový… Popularita piva Bud Light se v nedávném průzkumu veřejného mínění dostala na 15. místo. Loni ve stejném období byl Bud Light na místě devátém. U žen si přitom tato značka vede hůře než u mužů.

https://www.theepochtimes.com/bud-light-falls-from-top-10-most-popular-beers-in-america_5382311.html

Konzervativní rozhlasový moderátor Mark Levin informoval, že společnost Target otočila a souhlasila s prodejem jeho připravované knihy.

https://www.theepochtimes.com/mark-levin-says-target-reversed-course-will-carry-his-new-book-criticizing-democrats-after-saying-they-wouldnt_5380958.html

Investigativní novinář Michael Shellenberger informoval, že jen den po spuštění nové aplikace Mety – Threads – se na platformě objevila cenzura. Jejím terčem jsou konzervativci a prý se proti cenzurním akcím nelze odvolat. Mark Zuckerberg přitom sliboval, že půjde o svobodnou a otevřenou platformu.

https://www.theepochtimes.com/zuckerbergs-new-threads-app-already-censoring-speech_5380730.html