Prezident Biden během návštěvy jižní hranice řekl, že úředníci z celního úřadu a pohraniční stráže potřebují více zdrojů a že jim je poskytne. Naopak, texaský guvernér Abbott mu osobně předal dopis s pěti návrhy na snížení imigrace, jako např. znovuzavedení Trumpova výnosu „Zůstaň v Mexiku“ apod. U této příležitosti zároveň Abbott Bidenovi sdělil: „Vaše dnešní návštěva naší jižní hranice s Mexikem je pozdě o 20 miliard a pozdě o dva roky“.

https://www.theepochtimes.com/biden-tours-southern-border_4970586.html

Nově zvolený předseda americké Sněmovny reprezentantů, republikán Kevin McCarthy, musel učinit řadu ústupků, aby získal na svou stranu skupinu republikánského disentu a zajistil si jeho hlasy. Pokud vás zajímají detaily, najdete je v článku. https://www.epochtimes.cz/2023/01/09/co-musel-mccarthy-pro-sve-zvoleni-slibit-neustupnym-republikanum/

První legislativní návrh, který McCarthy plánuje zařadit do jednání nové Sněmovny reprezentantů, se týká škrtu desítek miliard dolarů, které byly vyčleněny v rámci obřího výdajového balíku demokratů na nábor 87 000 agentů pro federální daňový úřad.

https://www.theepochtimes.com/mccarthy-reveals-very-first-bill-after-being-elected-house-speaker_4969975.html

Mimochodem, podle nové zprávy Syracuse University se americký daňový úřad v auditech zaměřuje v čím dál větší míře na domácnosti s nízkými příjmy ve srovnání s milionáři.

https://www.theepochtimes.com/irs-targeted-more-easy-mark-low-income-families-than-millionaires-says-report_4969669.html

Guvernéři států ležících v Apalačském pohoří začali spolupracovat na vytvoření regionálních vodíkových hubů jako zdroje čisté energie. Iniciativa je založena na čerpání sedmimiliardových dotací ministerstva energetiky, které v roce 2021 schválil Kongres.

https://www.theepochtimes.com/bipartisan-appalachian-governments-work-to-become-one-of-many-hydrogen-hubs_4967529.html

Bývalý personální šéf Pentagonu za Trumpa Kash Patel řekl, že sněmovní výbor pro vyšetřování událostí z 6. ledna nezveřejnil klíčové důkazy z jeho výpovědi. „Řekl jsem jim tvrdé pravdy, které jako odpovědi nechtěli slyšet, protože nezapadaly do jejich politického narativu.“

https://www.theepochtimes.com/kash-patel-says-jan-6-committee-buried-key-evidence-from-his-testimony_4968034.html

Bývalý Trumpův poradce John Bolton oznámil kandidaturu na prezidenta v roce 2024. Jeho ústředním bodem je silnější zahraniční politika. Trump a Bolton se na mnoha věcech neshodovali a v září 2019 jej Trump z funkce sesadil. O rok později Bolton vydal knihu, kvůli které se dostali do křížku.

https://www.theepochtimes.com/former-trump-adviser-john-bolton-signals-run-for-us-presidency-in-2024_4970828.html

Jednání mezi velkou newyorskou odborovou organizací zdravotních sester a dvěma velkými newyorskými nemocnicemi o navýšení platů ztroskotala a více než 7 000 zdravotních sester vstoupilo do stávky.

https://www.theepochtimes.com/thousands-of-nyc-nurses-officially-on-strike-after-negotiations-collapse_4971432.html