Redakce Epoch Times

6. 12. 2021

Bílý dům má nový plán na boj proti korupci doma i v zahraničí. Mimo jiné se jím snaží zavést nové regulace na trhu s nemovitostmi.

https://www.theepochtimes.com/biden-plan-to-combat-corruption-includes-new-real-estate-rules_4141205.html

Vysoce postavený generál vesmírných sil USA, David Thompson, varoval, že pokud Spojené státy nezrychlí vývoj, Čína by mohla jejich vesmírné kapacity předčit do roku 2030.

https://www.theepochtimes.com/us-space-force-general-warns-china-is-advancing-space-capabilities-at-twice-the-speed-of-us_4140723.html

Republikánská kongresmanka Cammack v rozhovoru pro NTD řekla, že od rozsudku Nejvyššího soudu Roe v. Wade z roku 1973 věda přinesla nové poznatky o lidských plodech, které by měly vést ke zvrácení rozsudku.

https://www.theepochtimes.com/rep-cammack-advances-in-science-emphasize-need-for-supreme-court-to-rule-against-roe-v-wade_4140907.html

Guvernér Mississippi T. Reeves v neděli potvrdil, že pokud bude zrušen rozsudek Roe v. Wade, jeho stát bude prosazovat zákon, který zakazuje většinu potratů po 15. týdnu těhotenství.

https://www.theepochtimes.com/mississippi-governor-vows-to-enforce-abortion-ban-if-roe-is-overturned_4139913.html

Bývalý republikánský senátor David Perdue dnes oznámil svou kandidaturu na post guvernéra Georgie. Pravděpodobně se tak v republikánských primárkách „utká“ se současným guvernérem Kempem, kterého Trump po volbách kritizoval.

https://www.theepochtimes.com/david-perdue-officially-launches-challenge-against-georgia-republican-gov-brian-kemp_4141042.html

V nedělním rozhovoru pro Fox News řekl texaský guvernér Abbott, že Bidenova očkovací nařízení přispívají k tomu, že mnohé firmy přemísťují svá sídla do Texasu.

https://www.theepochtimes.com/bidens-covid-19-vaccine-mandates-driving-big-business-to-relocate-headquarters-into-texas-gov-abbott_4140771.html

Starosta New York City, Bill de Blasio (demokrat), oznámil, že zaměstnanci privátního sektoru ve městě se budou muset nechat očkovat proti covidu-19 také – do 27. prosince. Ke stejnému rozhodnutí vyzval všechny starosty, guvernéry a ředitele.

https://www.theepochtimes.com/new-york-city-to-mandate-covid-19-vaccines-for-private-sector-workers_4140868.html

Nově zveřejněný průzkum v rámci 48-členného panelu ekonomů významných firem NABE ukazuje, že 2/3 členů uskupení predikuje inflaci jako trvalou.

https://www.theepochtimes.com/business-economists-expect-persistent-inflation-nabe-survey_4140831.html

Podle profesora filozofie Jasona Hilla se kritická rasová teorie stala filozofickým základem, na němž je postavena marxistická komunistická agenda, která se šíří americkou společností. (článek česky na epochtimes.cz)