Redakce Epoch Times

1. 12. 2022

Velmi těsné vedení republikánky Boebertové v boji o sněmovní křeslo v Coloradu umožnilo demokratické státní tajemnici vyhlásit přepočet hlasů. Přepočet by měl být proveden do 13. prosince.

https://www.theepochtimes.com/recount-ordered-for-rep-lauren-boebert-adam-frisch-race_4897607.html

Skupina 20 republikánských senátorů se rozhodla na vlastní pěst dosáhnout zrušení povinného očkování v armádě „výměnou“ za hlasování pro armádní rozpočet na příští rok. Vedení strany zatím mlčí.

V souvislosti s tvrdými lockdowny v Číně vyzvala americká ambasáda v Pekingu Američany, aby posunuli své plány cestovat do Číny. Upozorňuje na problémy s dodávkami jídla a možnostmi zdravotní péče.

https://www.theepochtimes.com/us-embassy-urges-americans-not-to-travel-to-china_4897496.html

Ministerstvo financí potvrdilo pro Epoch Times, že na základě rozhodnutí Nejvyššího soudu z minulého týdne předalo daňové záznamy Donalda Trumpa sněmovnímu výboru, který se je v čele s demokratickým kongresmanem Nealem pokoušel získat 3,5 roku.

https://www.theepochtimes.com/biden-administration-gives-trump-tax-returns-to-house-democrats_4896220.html

CDC zveřejnilo data zemřelých na covid-19 za srpen. Většinu, konkrétně 58,6 %, tvořili očkovaní.

https://www.theepochtimes.com/health/vaccinated-people-make-up-majority-of-covid-19-mortalities-cdc-data_4895167.html

Knihovnická rada okresu Campbell ve Wyomingu přerušila vztahy s Americkou knihovnickou asociací kvůli její podpoře knih v dětském oddělení místní knihovny, které propagují pedofilii, transgender a obsahují detailní ilustrace sexuálních aktů.

https://www.theepochtimes.com/citing-books-on-pedophilia-and-transgenderism-wyoming-library-board-cuts-ties-with-american-library-association_4887882.html

První zvolený transgender zákonodárce v New Hampshire je od 12. listopadu ve vězení kvůli obvinění ze stalkingu. Demokratka Stacie Laughton, biologický muž, má toho ale na kontě více. V minulosti byl odsouzen za řadu dalších trestných činů včetně vyhrožování bombou a zasílání falešných zpráv na tísňovou linku policie.

https://www.theepochtimes.com/transgender-lawmaker-jailed-on-stalking-charges-in-new-hampshire_4897506.html

Majitel Twitteru Elon Musk ve středu v reakci na bývalého šéfa bezpečnosti na platformě napsal, že předchozí vedení sociální sítě se „vměšovalo do voleb“ 2020 a že „Twitter 2.0 bude mnohem efektivnější, transparentnější a nestrannější“.

Ve středu se Musk sešel s šéfem Applu Timem Cookem, aby si vyjasnili potenciální vyřazení Twitteru z App Storu. Po schůzce majitel Twitteru napsal, že nedorozumění bylo vyřešeno.

https://www.theepochtimes.com/musk-meets-apples-tim-cook-gives-critical-update-on-app-store-twitter-ban-misunderstanding_4897363.html

Další překážku na cestě má Twitter v Evropě. Eurokomisař Breton pohrozil Muskovi zablokováním platformy v Evropě, pokud nezavede transparentní zásady užívání, neposílí moderování obsahu a ochranu svobody projevu (což by se mimochodem mohlo zdát jako dvě protichůdné věci), a další opatření.https://www.theepochtimes.com/eu-threatens-elon-musk-with-possible-twitter-ban-over-disinformation_4897775.html