Redakce Epoch Times

10. 1. 2023

Dnes se koná v Mexiku summit lídrů severoamerických zemí, jehož tématy jsou mimo jiné diverzita, inkluze a klimatické změny.

https://www.theepochtimes.com/biden-trudeau-arrive-at-mexican-national-palace-for-summit_4974663.html

V Bidenově bývalé kanceláři byly nalezeny utajované dokumenty z dob, kdy byl viceprezidentem. Objevili je údajně jeho právníci několik dní před listopadovými volbami a veřejnosti sdělili informaci teprve včera. Ještě v září Biden kritizoval Trumpa kvůli dokumentům v Mar-a-Lago, jak může být někdo tak nezodpovědný. Republikáni apelují na ministerstvo spravedlnosti o stejné zacházení jako s Trumpem.

Během prvního dne zasedání nové Sněmovny reprezentantů s republikánem Kevinem McCarthym jako předsedou dolní komory přijala Sněmovna po republikánské linii upravená sněmovní pravidla a první návrh zákona. Na programu týdne jsou další legislativní návrhy, které republikáni před volbami slibovali.

Podle amerického Institutu pro energetický výzkum vyvolal rostoucí trend vytápění domácností elektřinou během zimní bouře koncem prosince výpadky elektřiny, a to především ve státech jako Severní Karolína, Jižní Karolína, Tennessee a Kalifornie.

Arkansaští státní senátoři Stubblefield a Bentleyová navrhli legislativu, která zařadí drag shows nebo travesti shows do kategorie pro dospělé s cílem chránit děti před návštěvou takovýchto akcí.

https://www.theepochtimes.com/arkansas-bill-seeks-to-define-drag-shows-as-adult-oriented-business_4974017.html

Guvernér New Jersey vydal nařízení k zákazu TikToku na státních zařízeních. V rámci onoho nařízení zakázal také další čínské aplikace, dodavatele či služby, včetně WeChat, Huawei či Alibaby.

https://www.theepochtimes.com/new-jersey-prohibits-use-of-tiktok-and-14-other-social-media-apps-on-state-owned-devices_4972672.html

Nový vrchní státní zástupce Missouri, Andrew Bailey, který převzal štafetu od Erika Schmitta, zveřejnil na svém Twitteru několik e-mailů, které získal v rámci žaloby na cenzurní aktivity vlády na sociálních sítích. E-maily ukazují, jak digitální ředitel Bílého domu Robert Flathery vyvíjí nátlak na Facebook a další, aby cenzurovali covidový obsah, který jde proti narativu Bidenovy administrativy. V jednom e-mailu dokonce chválil cenzurní aktivity platformy YouTube.

https://www.theepochtimes.com/new-documents-expose-white-houses-alleged-social-media-censorship-scheme-targeting-tucker-carlson-others_4974057.html

Podle e-mailu zveřejněného 9. ledna člen představenstva společnosti Pfizer, který dříve vedl americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv, lobboval na Twitteru, aby platforma podnikla kroky proti příspěvku doktora, který tvrdil, že přirozená imunita je účinnější než očkování proti covidu-19. V roce 2021 také usiloval o ban novináře na platformě.

Nejvyšší soud včera nevyhověl požadavku izraelské firmy NSO Group o zastavení žaloby, kterou na firmu podal Facebook. NSO je známý svým špionážním softwarem Pegasus, který využívají vlády vyspělých zemí. Facebook firmu žaluje za instalaci spywaru na zařízení jejích uživatelů.

https://www.theepochtimes.com/supreme-court-refuses-to-halt-lawsuit-against-israeli-spyware-maker_4969991.html