Redakce Epoch Times

10. 4. 2023

Prezident Joe Biden dnes v Bílém domě u příležitosti oslav Velikonoc sdělil, že se hodlá ucházet o další funkční období v roce 2024, ale zatím není připraven učinit oficiální prohlášení.

https://www.theepochtimes.com/i-plan-on-running-biden-says-about-2024-presidential-race_5183693.html

Justiční výbor Sněmovny reprezentantů dnes oznámil, že 17. dubna uspořádá v New Yorku zasedání, na němž se bude projednávat politika manhattanského okresního prokurátora Alvina Bragga, kterou výbor označil na pro-zločineckou a namířenou proti obětem, která vedla k nárůstu zločinnosti. Oznámení přichází několik týdnů po bezprecedentním obvinění a obžalobě bývalého prezidenta Donalda Trumpa Braggovým úřadem.

https://www.theepochtimes.com/house-republicans-set-hearing-on-manhattan-da-alvin-braggs-pro-crime-policies_5183518.html

Po nedávných zprávách o tom, že některé země se odklánějí od amerického dolaru, francouzský prezident Emanuel Macron během podnikatelské delegace v Číně naznačil, že Evropa by měla učinit totéž a také couvnout v postoji podpory Tchaj-wanu.

Na Macrona reagoval kritikou republikánský senátor Marco Rubio, který se ptá, zda Macron „mluví za celou Evropu“ a zda je teď vůdcem Evropy. Rubio navrhl, že pokud Macron mluví za celou Evropu, mohou Spojené státy stáhnout podporu Ukrajině a nechat to jen na evropských zemích, zatímco USA se budou soustředit na Tchaj-wan.

https://www.theepochtimes.com/rubio-responds-to-macrons-call-to-break-away-from-us-after-china-meeting_5183356.html

Podle předního generála amerických vesmírných sil používá Rusko ve válce na Ukrajině vesmírné zbraně, protože ruší signály GPS z amerických satelitů, které používají ukrajinské ozbrojené síly.

https://www.theepochtimes.com/russia-using-space-weapons-in-ukraine-us-general_5183803.html

Ministr zdravotnictví a sociálních služeb Xavier Becerra v neděli prohlásil, že Bidenova administrativa zvažuje, že se vzepře nařízení konzervativního federálního soudce, který pozastavil schválení nejrozšířenějšího potratového léku v zemi.

Na to reagoval kongresman Tony Gonzales, který prohlásil, že pokud Bidenova administrativa bude soudní rozhodnutí ignorovat, mohlo by se uvažovat o zastavení financí poskytovaných Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv – FDA.

https://www.theepochtimes.com/rep-gonzales-suggests-defunding-fda-if-biden-admin-ignores-ruling-on-abortion-pill_5183343.html

Legislativní sbor státu Washington schválil státní zákon pro zákaz výroby, importu, distribuce a prodeje poloautomatických zbraní vyjma policie. Zákon se ale nedotýká držení těchto zbraní. Demokratický guvernér Inslee avizoval, že zákon podepíše.

https://www.theepochtimes.com/washington-state-legislature-passes-ban-on-assault-weapons-as-governor-signals-support_5183534.html

Nová demokratická guvernérka Arizony Katie Hobbsová vetovala ve čtvrtek osm návrhů zákonů, které schválili členové arizonského zákonodárného sboru. Týkaly se mimo jiné podvodů při hlasování, potratové politiky a zákona o zbraních. Celkem od nástupu do funkce vetovala již 37 zákonů, což je jeden z nejvyšších počtů vetovaných zákonů v historii státu.

https://www.theepochtimes.com/arizona-gov-hobbs-vetoes-eight-bills-in-one-day_5179418.html