Nové statistiky ministerstva práce ukazují, že inflace se zpomaluje. Meziroční inflace byla v červnu na úrovni 3,1 procenta, přičemž v květnu byla ještě na čtyřech procentech.

https://www.theepochtimes.com/us-annual-inflation-slows-to-lowest-level-since-march-2021-post_5391972.html

Republikánský kongresman Matt Gaetz se ve Sněmovně reprezentantů postavil do čela iniciativy pro zrušení kontroverzního programu ke sledování, kterému má koncem roku vypršet platnost a eventuálně by mělo dojít k jeho prodloužení. Jde o sekci 702 kontrarozvědného zákona, která za určitých okolností umožňuje i sledování Američanů a která se nedávno stala terčem kritiky kvůli neoprávněnému sledování.

https://www.theepochtimes.com/rep-gaetz-leads-gop-effort-to-abolish-broad-surveillance-authority_5390819.html

Tajná služba USA odmítla vyhovět žádosti svobodného přístupu k informacím o poskytnutí záznamů týkajících se kokainu, který byl nedávno nalezen v Bílém domě. Argumentuje možností narušení probíhajícího vyšetřování.

https://www.theepochtimes.com/secret-service-refuses-to-hand-over-records-regarding-cocaine-in-white-house_5390830.html

Nová zpráva sněmovního podvýboru pro koronavirovou pandemii obsahuje nové důkazy o tom, že skupina vědců se v souvislosti s původem SARS-CoV-2 spikla, aby chránila Čínu.

Republikánští senátoři požádali ministerstvo spravedlnosti a FBI o poskytnutí informací o sedmi nově identifikovaných předsunutých kvazi základnách Komunistické strany Číny působících na území USA.

https://www.theepochtimes.com/gop-senators-urge-feds-to-probe-ccp-service-centers-operating-in-us_5390822.html

Volební kampaň Donalda Trumpa včera oznámila, že exprezidenta pro znovuzvolení podpořili všichni sněmovní republikáni zastupující Michigan. Náskok Trumpa v průzkumech je stále velký a od dubna má rostoucí tendenci.

https://www.theepochtimes.com/trump-secures-endorsement-from-all-michigan-republicans-in-house_5391031.html

Bývalý americký viceprezident a současný kandidát na prezidenta Mike Pence zpochybnil Trumpovo tvrzení, že by mohl ukončit válku na Ukrajině během jednoho dne. Jediným takovým způsobem by podle Pence bylo ustoupit Rusku v jeho požadavcích.

Rostoucí kriminalita v hlavním městě Spojených států přiměla radu metropole k přijetí nouzového bezpečnostního zákona, který propůjčuje soudcům a policii větší pravomoci.

https://www.theepochtimes.com/dc-council-passes-emergency-bill-as-crime-rates-soar_5392081.html

Nadnárodní automobilky Stellantis a Toyota kritizovaly „příliš optimistické“ plány Agentury pro ochranu životního prostředí za její protlačování elektrifikace vozidel. Daný směr je podle nich nereálný a vyvolává řadu problémů, včetně zvýšení těžby.

https://www.theepochtimes.com/major-automakers-react-negatively-to-epas-overly-optimistic-electric-vehicle-push_5390194.html

V době pokračujícího bojkotu piva Bud Light opustil transgenderový aktivista Dylan Mulvaney na nespecifikovanou dobu Spojené státy kvůli obavám o svou bezpečnost. Momentálně je v Peru, které neuznává svatby párů stejného pohlaví či nebinární pohlaví.

https://www.theepochtimes.com/dylan-mulvaney-leaves-country-while-former-anheuser-busch-executive-slams-company-ceo_5393120.html