Senát dnes zablokoval návrh demokratického senátora Joea Manchina na připojení pozměněného zákona podporujícího těžbu ropy a zemního plynu k zákonu o národní obraně, přestože jej prezident Joe Biden podpořil.

https://www.theepochtimes.com/senate-votes-against-attaching-manchins-pro-oil-and-gas-energy-bill-to-defense-funding-legislation_4928213.html

Senát ve čtvrtek schválil týdenní rozpočtový zákon k financování chodu vlády.

https://www.theepochtimes.com/senate-passes-one-week-spending-bill-averting-government-shutdown_4926023.html

Sněmovna reprezentantů včera schválila návrh zákona, který dá Portoriku možnost připojit se ze současného „mezistavu“ ke Spojeným státům jako plnohodnotný 51. stát unie. Návrh míří ještě do Senátu. Jeho přijetí je nejisté, neboť voliči Portorika jsou spíše levicově orientovaní a to by zhoršilo politické vyhlídky republikánů, a to obzvláště v Senátu.

Republikáni ze sněmovního zpravodajského výboru vydali zprávu, dle které mohl být koronavirus SARS-CoV-2 spojen s čínským programem biologických zbraní. Záměrnému vypuštění viru čínskou armádou ale dle zprávy nic nenasvědčuje.

https://www.theepochtimes.com/covid-19-may-have-been-connected-to-chinas-bioweapons-program-gop-report_4926451.html

Bidenova administrativa přidává na černou listinu 22 čínských výrobců čipů, včetně YMTC. Společnostem na seznamu tak výrazně omezuje přístup k americkým technologiím.

https://www.theepochtimes.com/biden-administration-blacklists-21-china-based-ai-chip-makers_4927027.html

Vytrvalé apely voličů a petice s 5 000 podpisy přesvědčily komisaře okresu Lycoming v Pensylvánii, aby přepočítali výsledky voleb 2020. Přepočítávat se bude zhruba 60 000 lístků.

https://www.theepochtimes.com/pennsylvania-county-to-recount-2020-election-results-in-2023_4926582.html

Demokratický starosta města Denver vyhlásil nouzový stav a humanitární krizi v souvislosti s ilegálními migranty, kterých přišlo do jeho města za posledních několik měsíců přes 900.

https://www.theepochtimes.com/denver-mayor-declares-emergency-says-city-on-verge-of-reaching-breaking-point-amid-influx-of-illegal-immigrants_4927847.html

V rámci probíhajícího vyšetřování cenzurních praktik společnosti Twitter získala organizace America First Legal sadu dokumentů, odhalujících tajný portál Twitteru, který američtí vládní úředníci používali k cenzuře opozičních názorů o covidu-19. Dokumenty odhalují také vládní cenzuru na Facebooku.

Podle bývalého poradce Bílého domu pro covid, Dr. Scotta Atlase, je nedávno odhalená cenzura, která v posledních letech sužovala Twitter, „zločinná“, protože umožnila „vnucovat veřejnosti lži“ během pandemie a způsobila tak nevýslovné škody po celém světě.

https://www.theepochtimes.com/twitter-censorship-contributed-to-destructive-pandemic-policies-and-is-criminal-says-former-white-house-covid-adviser_4927500.html

Twitter pozastavil účty několika novinářů ze CNN a The New York Times za porušení čerstvě zavedeného pravidla o doxxingu, a to rovnou vůči novému majiteli. Musk sdělil, že mu na platformě nevadí neustálá kritika, ale poskytování jeho polohy v reálném čase je ohrožováním jeho rodiny. Musk také zveřejnil video s mužem se zakrytou tváří v autě, který údajně sledoval auto s jeho synem.

https://www.theepochtimes.com/twitter-suspends-accounts-of-journalists-from-cnn-new-york-times-under-new-doxxing-policy_4927723.html

Dnes Musk uspořádal anketu s uživateli Twitteru o tom, kdy by měl zrušit pozastavení účtů dotyčných novinářů.

https://www.theepochtimes.com/elon-musk-polls-twitter-users-on-restoring-accounts-of-journalists-banned-for-doxxing-policy-violations_4928058.html