Redakce Epoch Times

18. 9. 2022

Prezident Joe Biden dnes v rozhovoru na CBS nepřímo varoval Rusko před případným nasazením jaderných zbraní v konfliktu s Ukrajinou.

https://www.theepochtimes.com/biden-issues-warning-to-russia-against-using-nuclear-weapons-in-ukraine-dont_4738038.html

Na sobotním shromáždění Save America vyjádřil exprezident Trump odhodlání bojovat dál za Ameriku i přesto, že jej šest let pronásledují, vyšetřují a pomlouvají. „Bez ohledu na to, co na mě náš zvrácený a pomatený politický establishment hodí, bez ohledu na to, co mi udělá, budu snášet to trápení a útlak a budu to dělat velmi rád. Nikdy mě nedonutí, abych přestal bojovat za vás, americký lid. Nikdy nepřestanu, protože v sázce je osud naší země.“

https://www.theepochtimes.com/trump-says-fighting-political-persecution-by-sick-deranged-establishment_4737942.html

Republikáni ve Sněmovně reprezentantů požadují vyšetřování kvůli podezření, že peníze ministerstva vnitřní bezpečnosti byly použity na nákup čínských solárních panelů vyrobených za použití nucené práce. Podle Sáliha Hudajara, předsedy exilové vlády Východního Turkistánu, existuje velká pravděpodobnost, že se jedná o otrockou práci Ujgurů.

https://www.theepochtimes.com/us-likely-bought-chinese-solar-panels-made-with-forced-labor-east-turkistan-government-in-exile-prime-minister_4730294.html

Republikánský senátor Ted Cruz podpořil floridského guvernéra ohledně vyslání ilegálů na Marthas Vineyard a zároveň jej vyzval, aby poslal další do destinací jako Rehoboth Beach v Delaware, kde bydlí prezident Biden, anebo do Palo Alta v Kalifornii, města u Sillicon Valley.

https://www.theepochtimes.com/sen-cruz-urges-desantis-to-send-illegal-immigrants-to-3-new-democrat-run-areas_4738060.html

Texaský viceguvernér Dan Patrick v sobotu na Fox News prohlásil, že jeho stát bude i nadále pokračovat v převozu nelegálních přistěhovalců na jiná místa v USA, dokud se Bidenova administrativa „konečně neprobudí“.

Federální odvolací soud v New Orleans rozhodl ve prospěch texaského zákona, který se snaží omezit společnosti provozující sociální média, jako jsou FacebookTwitter, v cenzuře svobody projevu.

Kalifornský guvernér Newsom v pátek podepsal sérii zákonů klimatické agendy s investičními pobídkami přes 50 miliard dolarů. S jejich pomocí by se z 91 % měla nahradit energie z fosilních zdrojů obnovitelnými zdroji a mělo by dojít k vytvoření čtyř milionů pracovních míst.

Guvernér si slibuje „dominanci v dalším velkém průmyslu“ a investice nazval jako „velké probuzení“.

https://www.theepochtimes.com/newsom-signs-new-climate-laws-hopes-to-dominate-the-next-big-industry_4737544.html

Floridská pobřežní stráž ve společné operaci s americkým a nizozemským námořnictvem v pátek zabavila drogy za skoro půl miliardy dolarů. Šlo o 11 tun kokainu a 1300 kg marihuany.

https://www.theepochtimes.com/half-a-billion-worth-of-narcotics-seized-by-us-coast-guard-in-florida_4737002.html

V uplynulém týdnu zemřel Jim „Pee Wee“ Martin, který je považován za posledního člena skupiny „Toccoa Originals“ – a tedy veterána z druhé světové války, který v den D seskočil se spojeneckými vojáky na území Francie. Pee Wee byl zvěčněn v minisérii HBO „Band of Brothers“ (Bratrstvo neohrožených).

https://www.theepochtimes.com/d-day-veteran-immortalized-in-band-of-brothers-dies-at-101_4731192.html