Redakce Epoch Times

19. 10. 2022

Bývalý ministr spravedlnosti William Barr dnes vyjádřil zklamání z osvobozujícího rozsudku nad Igorem Dančenkem, nicméně očekává, že Durhamovo vyšetřování by mělo vnést další světlo do kontrarozvědného vyšetřování a korupce v FBI. Prokurátoři dle Barra odvedli na případu dobrou práci.

https://www.theepochtimes.com/barr-disappointed-by-danchenko-acquittal-but-optimistic-about-pending-durham-report_4806337.html

Igora Dančenka, jenž byl klíčovým zdrojem Steeleova spisu namířeného proti Donaldu Trumpovi, včera porotci ve Virginii 18. října zprostili ve všech bodech obžaloby ze lhaní FBI.

Joe Biden slíbil voličům na shromáždění ve Washingtonu, že pokud demokraté udrží většinu v obou komorách Kongresu, bude jejich prioritou schválení pro-potratového federálního zákona.

https://www.theepochtimes.com/biden-promises-to-prioritize-federal-abortion-bill-if-democrats-keep-majorities-in-congress_4804590.html

Výroční zpráva konzervativního think-tanku The Heritage Foundation o stavu americké armády, resp. indexu síly armády USA, dochází k tomu, že roste riziko toho, že Spojené státy nebudou schopny ochránit všechny své národní zájmy.

Členové Federální rady pro regulaci nákupu jmenovaní prezidentem Bidenem navrhují nové pravidlo, podle něhož by se o nové vládní zakázky v hodnotě 35 milionů dolarů a více ročně mohly ucházet pouze společnosti s odborově organizovanou pracovní silou.

https://www.theepochtimes.com/biden-seeks-to-give-union-allies-new-monopoly-on-billions-of-dollars-in-federal-contracts_4804007.html

Federální úřad spadající pod ministerstvo vnitra zaslal dopis představitelům Arizony, ve kterém je upozorňuje na nezákonnost toho, že používají přepravní kontejnery k ucpání mezer v pohraniční zdi na americko-mexické hranici. Představitelé Arizony se tím snažili omezit příliv migrantů do země.

https://www.theepochtimes.com/biden-administration-tells-arizona-using-shipping-containers-to-plug-gaps-in-border-wall-is-illegal_4804102.html

Státní pokladní Missouri oznámil, že plánuje z investiční společnosti BlackRock vybrat 500 milionů dolarů, které ve firmě drží Missouri v podobě penzijních investiční fondů. Jde tak o další stát, který bojkotuje ESG agendu největšího světového správce aktiv.

https://www.theepochtimes.com/missouri-latest-state-to-divest-from-blackrock-over-woke-political-agenda_4805311.html

Federální úřad pro letectví varoval piloty před výpadky GPS, které se začaly vyskytovat nad územím Texasu. Museli dokonce uzavřít mezinárodní letiště v Dallasu, protože GPS je využíváno k navádění letadel pro přistávání. Úřad sdělil, že nemá důkazy o záměrném zasahování do signálu, ale ani nesdělil možnou příčinu výpadků.

https://www.theepochtimes.com/mysterious-gps-disruptions-spread-across-texas-faa-issues-warning-to-pilots_4806723.html

Šéfka divize mikrobiologie a infekčních nemocí Fauciho Národního institutu pro alergie a infekční nemoci sdělila, že v nadcházejících dnech bude její úřad řešit koronavirový výzkum Bostonské univerzity (mutace kmenu s 80% smrtností u myší). V rozhovoru naznačila, že univerzita úřad neinformovala dostatečně, že takový typ výzkumu provádí.

https://www.theepochtimes.com/faucis-agency-now-scrutinizing-university-study-of-hybrid-covid-strain-that-killed-80-percent-of-mice_4806320.html

Průzkum veřejného mínění YouGov provedený minulý týden ukázal, že polovina Američanů má za to, že sociální sítě jsou politicky zaujaté, což se projevuje v jejich fact-checkingu (ověřování informací) a cenzurní činnosti.

https://www.theepochtimes.com/half-of-americans-believe-social-media-companies-are-biased-in-applying-rules-on-censorship-fact-checking-poll_4805943.html

Učitelka žaluje společnost Bright Horizons, která provozuje v USA přes 500 poboček od školek po péči o starší lidi, za to, že ji protizákonně vyhodili ze školky, protože odmítla dětem číst z LGBT knih. Dále také za náboženskou diskriminaci a obtěžování.

https://www.theepochtimes.com/california-teacher-sues-after-being-fired-for-not-reading-lgbt-themed-books-to-toddlers_4806495.html