Redakce Epoch Times

21. 10. 2022

Průzkum mezi voliči provedený organizací Trafalgar Group ukázal, že přes 78 % z nich je proti podávání léků blokujících pubertu nezletilým. V demokratickém táboře panuje odpor k blokátorům puberty pouze u 53 %.

https://www.theepochtimes.com/nearly-80-percent-of-americans-including-most-democrats-oppose-puberty-blockers-for-minors_4811710.html

Jiný průzkum veřejného mínění provedený serverem Politico ve spolupráci s Morning Consult ukázal, že značná část amerických voličů považuje před listopadovými volbami za hlavní problémy inflaci a hospodářský pokles. A 80 % dotázaných se bude při volbě rozhodovat hlavně podle ekonomiky.

Přestože se americká ekonomika v první polovině roku 2022 dostala technicky do recese, podle nedávného průzkumu organizace Conference Board sdružující podnikatele a výzkumné skupiny se velká většina generálních ředitelů napříč USA domnívá, že by se stav ekonomiky mohl v následujících měsících dále zhoršit. Zajímá vás, co říkají na recesi šéfové prominentních korporací? 

Harvardský profesor ekonomie a bývalý ministr financí Lawrence Summers řekl na CNN, že Bidenův kabinet musí snížit regulaci a podpořit ropné a plynárenské společnosti, aby snížila inflační tlaky na americkou ekonomiku.

https://www.theepochtimes.com/ex-treasury-secretary-says-biden-should-fight-inflation-by-cutting-regulations-make-it-easier-to-drill-and-frack_4811444.html

Poradní panel CDC včera odhlasoval zařazení povinného očkování proti covidu-19 do očkovacího kalendáře dětí a mladistvých i přes to, že vakcína pro děti je pořád v režimu mimořádného použití a přes to, že studie ukazují na zvyšující se neefektivitu vakcín jak proti nákaze, tak vůči těžkému průběhu nemoci.

https://www.theepochtimes.com/cdc-advisers-recommend-adding-covid-19-vaccines-to-childhood-immunization-schedule_4809507.html

Guvernér Virginie Glenn Youngkin hned po oznámení schválení reagoval sdělením, že v jeho státě se povinné očkování zavádět nebude a je na rodičích, zda chtějí své dítě očkovat či nikoliv.

https://www.theepochtimes.com/gov-glenn-youngkin-virginia-will-not-adhere-after-cdc-covid-19-vaccine-vote_4809818.html

Šéfka americké divize Pfizeru sdělila, že až Washington ukončí vládní nákup anticovidových vakcín, firma zvedne cenu za dávku na 110–130 dolarů, tj. čtyřnásobně.

https://www.theepochtimes.com/pfizer-plans-to-hike-price-of-us-covid-19-vaccine-by-400-percent_4811658.html

Porota shledala Stevena Bannona vinným za pohrdání Kongresem poté, co se bývalý Trumpův poradce odmítl podrobit požadavkům výboru pro vyšetřování událostí z 6. ledna. Soudce dnes vyměřil Bannonovi čtyři měsíce a pokutu 6500 dolarů. Umožnil také Bannonovi odvolat se.

https://www.theepochtimes.com/steve-bannon-sentenced-to-four-months-in-prison-for-contempt-of-congress_4811779.html

Nejvyšší soud v Ohiu pozastavil na dobu neurčitou výkon funkce městskému soudci v Clevelandu, demokratce Pinkey Carrové za „bezprecedentní pochybení“, které zahrnuje falšování soudních dokumentů, vydávání nelegitimních zatykačů a nevhodné oblečení u soudu.

https://www.theepochtimes.com/ohio-supreme-court-suspends-democrat-judge-over-unprecedented-behavior_4810850.html

Mexická vláda opět žaluje u federálního soudu prodejce – tentokrát v Arizoně proti pěti americkým prodejcům. Mexiko tvrdí, že tito podnikatelé se nezákonně podílejí na obchodování se zbraněmi pro kartely v zemi sužované kriminalitou.

https://www.theepochtimes.com/mexico-sues-us-gun-industry-in-us-courts-a-second-time_4809410.html