Redakce Epoch Times

21. 2. 2023

Ruský prezident Vladimir Putin 21. února oznámil, že Moskva jednostranně pozastavuje svou účast na nové jaderné smlouvě START se Spojenými státy.

https://www.theepochtimes.com/russia-suspends-participation-in-nuclear-weapons-treaty-with-us_5072381.html

Po několikahodinové návštěvě Kyjeva se prezident Biden v pondělí přesunul do Polska, které letos navštívil již podruhé.

https://www.theepochtimes.com/biden-arrives-in-poland-after-his-secret-trip-to-kyiv_5065533.html

Podle levicového senátora Bernieho Sanderse je prezident Joe Biden jako prezident Spojených států mnohem progresivnější než v době, kdy byl senátorem. Sanders také zmínil, že by Bidena podpořil, pokud by se v roce 2024 ucházel o znovuzvolení.

V republikánských řadách začíná být dusno kvůli potenciální kandidatuře Rona DeSantise na prezidenta, který má v předběžných odhadech velmi silné vyhlídky. Během posledních dní DeSantise kritizovali kandidáti Trump, Haleyová i možný kandidát Larry Hogan. DeSantis na kritiku reagoval: „Když zastáváte úřad a jen sedíte a nic neděláte, nikdo vám nic neřekne.“

https://www.theepochtimes.com/desantis-responds-to-criticism-from-2024-gop-hopefuls_5070761.html

Poté, co rada Projectu Veritas odhlasovala suspendování Jamese O’Keefa coby výkonného ředitele, O’Keefe rozvázal s projektem vztahy a odchází. Jádrem problému je dle rady podezření z nadměrného utrácení na osobní účely a vyhození finančního ředitele. O’Keefe naznačil, že problémem by spíše mohlo být nedávné video s ředitelem vývoje Pfizeru.

https://www.theepochtimes.com/james-okeefe-out-at-project-veritas_5070827.html

Po oznámení, že O’Keefe odchází, analytický web SocialBlade ukázal, že Project Veritas během dvou dnů ztratil na Twitteru asi 250 000 příznivců. Z 1,47 milionu klesl počet sledujících na přibližně 1,22 milionu.

https://www.theepochtimes.com/project-veritas-loses-hundreds-of-thousands-of-followers-following-james-okeefes-exit_5072783.html

Kalifornský senátor Dave Min minulý týden předložil návrh zákona, který by státu zakázal spolupracovat s bankami, jež obchodují i s výrobci zbraní.

https://www.theepochtimes.com/california-to-consider-not-working-with-banks-that-do-business-with-firearm-makers_5071612.html

San Francisco možná brzy stáhne svůj bojkot republikánských států, který postupně zavádělo od roku 2016. Kvůli bojkotu vzrostly dle odhadů náklady města na uzavíraných smlouvách o 10-20 %.

https://www.theepochtimes.com/san-francisco-mulls-end-to-red-state-boycott-that-hurt-its-finances_5071003.html

Po vlakovém neštěstí v Ohiu vykolejil na Středozápadě v Nebrasce další vlak. Několik místních obyvatel tvrdí, že se jedná o třetí nebo čtvrté vykolejení na stejném místě za poslední rok.

https://www.theepochtimes.com/another-train-derails-in-midwest-following-ohio-train-disaster_5072943.html

Vodohospodářský okrsek Severní Kentucky v neděli uzavřel čerpání vody z řeky Ohio v očekávání, že do řeky poteče proud chemikálií z nehody v East Palestine. Minulý týden učinilo podobné rozhodnutí město Cincinnati.

https://www.theepochtimes.com/kentucky-water-district-closes-ohio-river-intake-after-east-palestine-train-derailment_5070537.html

Z nově zveřejněného šestnáctého dílu Twitter Files vyplývá, že úředník amerického ministerstva zahraničí vyzval Twitter, aby smazal účty, které podle něj ovládá ruská vláda.

Spolutvůrce ChatGPT a generální ředitel společnosti OpenAI Sam Altman varoval, že je „kriticky důležité“, aby byla umělá inteligence v budoucnu regulována, dokud jí nebude možné lépe porozumět. Uvedl, že podle něj společnost potřebuje čas, aby se přizpůsobila „něčemu tak velkému“.

https://www.theepochtimes.com/chatgpt-co-creator-says-the-world-may-not-be-that-far-away-from-potentially-scary-ai_5070556.html