Republikánské kongresmanky Stefaniková a Greeneová oznámily předložení dvou rezolucí, kterými se mají formálně zrušit, resp. prohlásit za protiústavní oba impeachmenty vedené v letech 2019 a 2021 vůči tehdejšímu prezidentovi Donaldu Trumpovi.

https://www.theepochtimes.com/house-gop-lawmakers-introduce-resolutions-to-expunge-trump-impeachment-votes_5351831.html

Quinnipiac University zveřejnila ve středu průzkum, v němž 62 % registrovaných voličů uvedlo, že obvinění Trumpa v souvislosti s nakládáním s utajovanými materiály je primárně politicky motivované. Zároveň ale 51 % dotázaných má za to, že by měl být stíhán.

https://www.theepochtimes.com/most-americans-believe-trump-indictment-is-primarily-politically-motivated-quinnipiac-poll_5348817.html

Oba politické tábory v obou komorách Kongresu předložily staronový návrh zákona, který má omezit možnosti vlády přimět novináře ke zveřejnění údajů, které by mohly odhalit identitu nebo ohrozit jejich zdroje.

https://www.theepochtimes.com/congressional-bill-aims-to-protect-journalists-from-government-surveillance_5350408.html

Whistleblower z amerického daňového úřadu tvrdí, že FBI již v listopadu 2019 ověřila, že notebook z opravny v Delaware, o kterém se dosud píše jako o „údajně patřícím Hunteru Bidenovi“, skutečně prezidentovu synu patřil.

Podle zprávy Americko-tchajwanské obchodní rady a think-tanku Project 2049 by invaze komunistické Číny na Tchaj-wan zničila ekonomiku a vojenský rozvoj Spojených států. Hlavním důvodem je závislost na polovodičích, které se na ostrově vyrábí.

https://www.theepochtimes.com/taiwan-invasion-would-wreck-us-economy-military-development-report_5350751.html

Sněmovna Severní Karolíny včera schválila návrh zákona, který zakazuje biologickým mužům identifikujícím se jako ženy soutěžit v ženských sportech na školách. Senát návrh schválil již dříve. Osud návrhu teď ale bude v rukou demokratického guvernéra Coopera.

https://www.theepochtimes.com/north-carolina-passes-bill-banning-biological-male-athletes-from-competing-on-girls-sports-teams_5351828.html

Chemická společnost 3M se dohodla na mimosoudním vyrovnání 10 miliard dolarů s vodohospodářskými společnostmi za kontaminaci půdy a spodní vody sloučeninami fluoridu.

https://www.theepochtimes.com/3m-reaches-10-3-billion-settlement-over-us-allegations-of-forever-chemicals-contamination_5351453.html

Americké úřady poprvé schválily k prodeji laboratorně pěstované maso – kuřecí produkty vypěstované ze zvířecích buněk. Ohledně zdravotní bezpečnosti umělého masa však panují i obavy.

Prezident UFC Dany White včera sdělil, že mluvil s Markem Zuckerbergem a Elonem Muskem a oba miliardáři prý myslí „naprosto vážně“, že se utkají v zápase v oktagonu UFC.

https://www.theepochtimes.com/musk-zuckerberg-dead-serious-about-cage-fight-in-ufc-octagon-dana-white_5352131.html