Redakce Epoch Times

24. 10. 2022

Do průběžných voleb zůstávají necelé tři týdny a průzkum veřejného mínění objednaný mediálním domem NBC ukazuje, že 71 % Američanů se domnívá, že Spojené státy jdou momentálně špatným směrem.

https://www.theepochtimes.com/poll-shows-71-percent-say-us-heading-in-wrong-direction-3-weeks-ahead-of-2022-midterms_4812589.html

Podle bývalého předsedy americké Sněmovny reprezentantů Newta Gingriche by republikáni mohli v listopadu výrazně posílit své pozice v obou komorách Kongresu. Dle jeho nejoptimističtějšího odhadu až 7 senátními a 50 sněmovními křesly.

John Boyd, předseda Národní asociace černošských farmářů, obviňuje Bidenovu vládu, že neplní své sliby dané menšinovým farmářům a nedělá dost pro to, aby zmírnila problémy, kterým čelí. Konkrétně zmínil 4 miliardy dolarů nebělošským farmářům na umoření jejich dluhů a slib prezidenta, že se s ním osobně setká.

https://www.theepochtimes.com/black-farmers-association-chief-accuses-biden-of-breaking-promises_4815963.html

Národní organizace vyhodnocující výsledky testů studentů v USA upozornila na rozsáhlý propad znalostí čtvrťáků a osmáků. Studenti si vedli obzvláště špatně v matematice, ve které byly zaznamenané historicky nejhorší výsledky. A čtení se dostalo na úroveň roku 1992.

https://www.theepochtimes.com/wake-up-call-us-officials-sound-alarm-after-massive-drop-in-child-test-scores_4816665.html

Autoři nově vydané studie zjistili, že na amerických školách se učí koncepty kritické rasová teorie i přes nevoli lidí nebo organizací. Otázkami studentům, zda se na škole učili alespoň jeden ze 4 konceptů, zjistili ANO u 57–69 % dotázaných. „Amerika je systematicky rasistická země“, „v Americe jsou běloši privilegovaní“, „v Americe mají běloši nevědomé předsudky, které negativně ovlivňují nebílé lidi“ a „Amerika byla založena na ukradené půdě“.

https://www.theepochtimes.com/crt-is-being-taught-in-us-schools-despite-denials-study_4814667.html

Pekařka s křesťanským vyznáním z Kalifornie vyhrála soudní spor, který na ni podal lesbický pár za to, že jim z náboženských důvodů odmítla upéct svatební dort na oslavu jejich sňatku.

https://www.theepochtimes.com/california-judge-refuses-to-force-christian-baker-to-make-wedding-cake-celebrating-same-sex-marriage_4815159.html

Spolu se třemi příslušníky amerických ozbrojených sil se právník a bývalý kapitán námořní pěchoty Dale Saran 18. října zúčastnil živě přenášené tiskové konference vojenských whistleblowerů, aby upozornil na obavy ohledně povinného očkování proti covidu-19 v armádě. Vyjádřili obavy ohledně zákonnosti nařízení, jeho zdravotních dopadech a vlivu na připravenost armády.

Minimálně 16 guvernérů republikánských států již naznačilo, že povinné očkování dětí proti covidu-19 do očkovacího kalendáře nezařadí. Reagovali tak na doporučení CDC z minulého týdne.

https://www.theepochtimes.com/growing-number-of-governors-reject-covid-vaccines-for-school-entry-after-cdc-vote_4814957.html

„Myslím, že je legitimní mít obavy o věk kohokoli, včetně mého,“ řekl Biden na dotaz týkající se dalšího volebního období v nedělním rozhovoru pro MSNBC. „Ale myslím, že nejlepší způsob, jak si udělat úsudek, je, víte, sledovat mě. Zpomaluji? Nemám stejné tempo?“ „…fyzicky všechno funguje dobře a psychicky také.“

https://www.theepochtimes.com/biden-admits-concerns-about-his-age-are-totally-legitimate_4815180.html