Redakce Epoch Times

24. 8. 2023

Sněmovní republikáni zahájili vyšetřování trestního stíhání bývalého prezidenta Donalda Trumpa v Georgii s tím, že případ vyvolává vážné obavy ohledně jeho dopadů na vládní mechanismy a politický proces.

https://www.theepochtimes.com/us/house-republicans-probe-georgias-prosecution-of-trump-decrying-impact-on-free-speech-and-elections-5480010

Včerejší rozhovor Donalda Trumpa s Tuckerem Carlsonem byl zobrazen již více než 200 milionům uživatelů platformy „X“. Exprezident se v něm vyjádřil k řadě kontroverzních témat, včetně možného atentátu, civilní války či k Jeffreymu Epsteinovi.

Ve stejnou dobu probíhala debata osmi republikánských kandidátů, z nichž by téměř všichni podpořili Trumpa, pokud by byl odsouzen.

https://www.theepochtimes.com/us/almost-all-gop-candidates-say-they-would-back-trump-if-hes-convicted-5479667

Prezident Joe Biden na debatu zareagoval na platformě „X“. K video záběrům z debaty, kde zvedají kandidáti ruku pro podporu Trumpa či pro opozici vůči potratům a klimatické politice, napsal: „Parta republikánů na pódiu. Jedna sjednocená ideologie MAGA,“

Ve finančních výkazech politického akčního výboru prezidenta Joea Bidena Future Forward chybí téměř 12 milionů dolarů.

https://www.theepochtimes.com/us/millions-missing-from-top-biden-super-pac-5479103

Republikánský národní výbor podpořil nový přístup k volbám, který nedávno avizoval. Spustil reklamní kampaň, ve které vyzývá své příznivce, aby v nadcházejícím prezidentském klání v roce 2024 využili předčasné hlasování – a zdůrazňuje, že je to pro vítězství ve volbách klíčové.

https://www.theepochtimes.com/us/new-rnc-ad-promotes-absentee-and-early-voting-5479451

Spojené státy v rámci národně-bezpečnostní politiky zařadily na seznam pro omezení hi-tech exportu Hongkong i Macao. Odborníci předpovídají, že tento krok zasadí hongkongskému odvětví špičkových technologií značnou ránu.

https://www.theepochtimes.com/china/analysis-hong-kong-hit-hard-by-new-us-hi-tech-investment-ban-5474619

Federální soudce zamítl žádost demokratického prezidentského kandidáta Roberta Kennedyho mladšího o vydání příkazu, který by společnosti Google zabránil v cenzuře Kennedyho obsahu na YouTubu.

https://www.theepochtimes.com/us/judge-rejects-rfk-jrs-request-for-order-blocking-google-from-censoring-him-5479951

Ministerstvo spravedlnosti zahájilo dvě nové akce proti podvodům v covidovém programu. Podalo trestní oznámení na 371 osob, které měly získat podvodem více než 836 milionů dolarů z pandemického programu.

https://www.theepochtimes.com/us/371-charged-for-covid-19-fraud-totaling-836-million-doj-5479353

Tajná čínská bio-laboratoř firmy Prestige Biotech v Kalifornii, o které jsme nedávno informovali, se dostala do hledáčku kongresních vyšetřovatelů.

https://www.theepochtimes.com/article/suspected-black-market-chinese-biolab-in-california-now-subject-to-house-investigation-5479175