Redakce Epoch Times

25. 10. 2022

Možnost předběžné volby využilo ke dnešku téměř 10 milionů Američanů. Tuto možnost mají občané Západní Virginie, Missouri, Colorada, Louisiany, Wisconsinu, Aljašky a některých měst.

https://www.theepochtimes.com/nearly-10-million-have-voted-in-2022-midterms-so-far-as-more-states-open-early-voting_4819423.html

Ronna McDanielová, předsedkyně Republikánského národního výboru, sdělila na Twitteru, že výbor podal již 73 žalob po celých Spojených státech na volební problémy týkající se průběžných voleb 2022.

https://www.theepochtimes.com/gop-launches-73-election-integrity-lawsuits-ahead-of-2022-midterms_4817191.html

Několik amerických volebních analytiků z řad demokratů vyjádřilo v posledních dnech znepokojení nad vyhlídkami své strany před nadcházejícími průběžnými volbami. Generální ředitel Park Street Strategies řekl pro NBC, že „demokraté se musí probudit do politické reality“.

Jejich obavy potvrzuje i předvolební průzkum organizací Navigator, který ukázal, že nezávislí voliči se odklání od demokratů kvůli inflaci a ekonomice.

https://www.theepochtimes.com/independent-voters-rush-away-from-democrats-on-economy-ahead-of-midterms-survey_4817551.html

Ministryně financí Janet Yellenová včera sdělila, že je přesvědčena, že cenové tlaky „v příštím roce nebo dvou“ poleví. Zároveň ale také připustila, že v nejbližší době by se inflace mohla ještě zhoršit.

https://www.theepochtimes.com/yellen-admits-inflation-might-get-worse-but-has-confidence-itll-eventually-get-better_4818789.html

Prezident Joe Biden v rozhovoru v pořadu NowThis News odsoudil státy, které zakázaly nebo se snaží zakázat procedury na změnu pohlaví u nezletilých. Návrhy zákonů, které nedávno prošly nebo se zvažují v několika republikány vedených státech, označil za „nemorální“.

Ve stejném pořadu Biden nepravdivě sdělil, že odpuštění studentských půjček bylo schváleno Kongresem USA.

https://www.theepochtimes.com/biden-falsely-claims-student-debt-forgiveness-program-was-approved-by-congress_4816893.html

Dnes prezidentův kabinet spustil kampaň na propagaci posilujících dávek anticovidových vakcín s cílem přesvědčit Američany, aby se nechali znovu očkovat.

https://www.theepochtimes.com/biden-administration-to-launch-renewed-effort-to-convince-americans-to-get-new-unproven-boosters_4819126.html

Shodou okolností vydala Univerzita v Utahu studii, podle níž výzkumníci zjistili, že očkovaní mají vyšší pravděpodobnost výskytu symptomů covidu-19 než neočkovaní, a to i v případě, že dostali posilovací dávku nad rámec základní série.

https://www.theepochtimes.com/triple-vaccinated-people-more-likely-than-unvaccinated-to-get-symptomatic-covid-19-study_4819071.html

Soudce newyorského Nejvyššího soudu v pondělí zrušil povinnost očkování pro všechny zaměstnance města New York a shledal toto nařízení protiústavním, svévolným a náladovým.

https://www.theepochtimes.com/judge-strikes-down-nyc-vaccine-mandate-for-all-city-workers_4818407.html