Redakce Epoch Times

29. 9. 2022

Jak vyplývá z formulářů zveřejňujících finanční informace, které díky soudnímu sporu získala neziskovka OpenTheBooks, se čisté jmění doktora Anthonyho Fauciho během let, kdy probíhala pandemie covidu-19, téměř zdvojnásobilo.

https://www.theepochtimes.com/faucis-net-worth-nearly-doubled-during-the-pandemic-financial-disclosure-forms-show_4763456.html

Zákonodárci obou komor Kongresu i obou politických uskupení vyzvali prezidenta Joea Bidena, aby vydal výkonné nařízení ke zvýšení kontroly investic amerických společností do nepřátelských zemí, zejména do Číny.

https://www.theepochtimes.com/lawmakers-push-biden-to-order-screening-of-american-investments-in-china_4760765.html

Ministerstvo obrany včera oznámilo, že Bidenova administrativa poskytne Ukrajině další bezpečnostní pomoc ve výši přibližně 1,1 miliardy dolarů. Celková částka americké pomoci Ukrajině tak od února, kdy začala ruská invaze, přesahuje 16,2 miliardy dolarů.

https://www.theepochtimes.com/biden-admin-to-provide-1-1-billion-more-in-military-aid-for-ukraine_4763069.html

Vysoce postavený představitel Pentagonu sdělil, že Spojené státy se nepodílely na poškození plynovodů Nord Stream  I a II, ze kterých počátkem tohoto týdne začal unikat ruský plyn přepravovaný do Německa.

V souvislosti s poškozením plynovodů Nord Stream a rusko-ukrajinským konfliktem se Donald Trump včera nabídl, že vstoupí do vyjednávání o mírové dohodě mezi Ruskem a Ukrajinou.

Bidenova administrativa schválila federální zakázky v hodnotě 41,3 milionu dolarů advokační skupině Vera Institute of Justice, která pomáhá nelegálním přistěhovalcům bojovat proti deportaci ze Spojených států. Skupina má vazby i na Sorosovu nadaci, ze které získala miliony dolarů.

https://www.theepochtimes.com/biden-admin-gives-41-million-in-contracts-to-soros-linked-group-to-help-illegal-aliens-fight-deportations_4763372.html

Trumpovi právníci uvedli v novém podání, že tým FBI, který zabavil dokumenty z Mar-a-Lago, neoprávněně nahlížel do komunikace chráněné právním tajemstvím mezi Trumpem a advokátem, čímž tuto ochranu porušili již potřetí.

https://www.theepochtimes.com/fbi-agents-improperly-saw-privileged-trump-communications-lawyers_4763495.html

30 bývalých agentů FBI vyjádřilo podporu nedávno suspendovanému whistleblowerovi Steveu Friendovi, který upozornil na politickou zaujatost FBI při vyšetřování událostí z 6. ledna.

https://www.theepochtimes.com/dozens-of-ex-fbi-agents-back-whistleblower-who-accused-agency-of-political-bias-report_4763362.html

FDA odmítá poskytnout pitevní zprávy lidí, kteří zemřeli po očkování anticovidovou vakcínou, s odvoláním se na ochranu osobních dat. Obhájce pro bezpečnost léků ale tvrdí, že FDA by mohla poskytnout snadno redigovatelné informace.

https://www.theepochtimes.com/exclusive-fda-withholding-autopsy-results-from-people-who-died-after-getting-covid-19-vaccines_4763765.html

Škody, které napáchal Hurikán Ian, nesouvisejí jen se záplavami a poničenými ulicemi. Odstřihl od elektřiny 2,7 milionů Floriďanů, zničil most na ostrovy Sanibel a Captiva atd. Prezident Biden vyhlásil stav katastrofy, který umožní federální pomoc a financování. Poté, co se Ian prohnal severovýchodním směrem Floridou, zeslábl na tropickou bouři. Nyní je ale opět nad oceánem a nabírá na síle. Znovu jako hurikán udeří v pátek na Jižní Karolínu.

https://www.theepochtimes.com/major-florida-bridge-torn-apart-by-hurricane-ian_4763746.html