Redakce Epoch Times

3. 10. 2022

Podpořte naší práci zde:

https://www.darujme.cz/projekt/1201991

Obsah videa:

Malik Obama, bratr bývalého prezidenta Baracka Obamy, podpořil republikánského kandidáta na post guvernéra Pensylvánie Douga Mastriana. Svou podporu zdůvodnil tím, že jde o Trumpova kandidáta. Malik se netají tím, že s Donaldem Trumpem sympatizuje.

https://www.theepochtimes.com/obamas-brother-endorses-republican-doug-mastriano-in-pennsylvania-governor-race_4770639.html

Nový průzkum veřejného mínění provedený spoluprací Axios-Ipsos ukazuje, že více než polovina Američanů se obává, že průběžné volby skončí patovou situací, kdy každou komoru Kongresu bude ovládat jiná strana.

https://www.theepochtimes.com/over-50-percent-of-americans-fear-midterm-elections-could-result-in-divided-government-gridlock-poll_4770731.html

Analýza Wall Streel Journal ukazuje, že během současného inflačního období jsou akce supermarketů na potraviny méně časté a míra slev je nižší.

https://www.theepochtimes.com/supermarkets-limiting-discounts-amid-soaring-food-inflation_4770906.html

Nedávný průzkum společnosti Microsoft zjistil, že hlavním důvodem, který zaměstnance přesvědčí, aby se z home office vrátili do kanceláře, je možnost trávit kvalitní čas se spolupracovníky.

https://www.theepochtimes.com/study-reveals-no-1-motivation-for-workers-to-return-to-the-office_4770667.html

Federální soud v Massachusetts rozhodl, že výrobci a velkoobchody se střelnými zbraněmi ve Spojených státech nemohou být bráni k zodpovědnosti za nelegální obchodování se zbraněmi pro Mexiko. Žalobu vůči americkým firmám podalo minulý rok Mexiko.

https://www.theepochtimes.com/judge-dismisses-mexican-governments-lawsuit-seeking-damages-from-us-gun-companies-for-mexican-crime_4768346.html

Faucim vedený Národní institut pro alergie a infekční nemoci poskytl další grant známé organizaci EcoHealth Alliance na výzkum týkající se koronavirů – tentokrát v Laosu, Vietnamu a v Barmě. EcoHealth se podílela na koronavirovém výzkumu ve Wu-chanu. Senátorka Ernstová nedávno představila návrh zákona, který by takovýto grant zakázal.

Zatímco se zastánci klimatických změn snaží spojit ničivý hurikán, který zasáhl Floridu, s globálním oteplováním způsobeným člověkem, geolog a odborník na klima Gregory Wrightstone tato tvrzení vyvrací a říká, že nejsou založena na faktech.

Demokratičtí a republikánští zákonodárci ve Vermontu se postavili na stranu volejbalistek, kterým představitelé školy zakázali vstup do jejich šatny, protože si stěžovali, že se musí převlékat před transgenderovým členem jejich týmu.

https://www.theepochtimes.com/school-faces-bipartisan-backlash-after-banishing-girls-from-own-locker-room-over-transgender-complaint_4769875.html