Dnes, ve svátek Dne obětí války, dosáhla průměrná cena benzínu v USA nového maxima 4,619 $ za galon. Tradičně nejdražší cena je v Kalifornii – 6,153 $ za galon.

https://www.theepochtimes.com/gasoline-prices-hit-record-high-on-memorial-day-higher-travel-numbers-still-expected_4499995.html

Sněmovní komise pro vyšetřování událostí z 6. ledna 2021 upustila od svého úsilí získat záznamy Republikánského národního výboru.

https://www.theepochtimes.com/jan-6-panel-drops-bid-to-get-rnc-records-for-public-hearings_4500257.html

CZ článek

Paul Pelosi, manžel předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosi, byl podle vězeňských záznamů a zpráv v noci na sobotu zatčen a obviněn z řízení pod vlivem alkoholu.

https://www.epochtimes.cz/2022/05/30/manzel-predsedkyne-snemovny-nancy-pelosiove-byl-v-kalifornii-zatcen-za-rizeni-pod-vlivem-alkoholu/

Demokratický senátor Cory Booker v neděli prohlásil, že si nedělá iluze o tom, že Kongres po masové střelbě v Texasu, která si vyžádala 21 mrtvých, schválí reformu legislativy týkající se zbraní.

https://www.theepochtimes.com/sen-booker-under-no-illusion-congress-will-pass-major-gun-reform-laws_4499480.html

Státní senátor Texasu R. Gutierrez sdělil pro KSAT-TV, že prezident Biden po návštěvě města Uvalde, ve kterém došlo v úterý k tragické střelbě, navrhl, že škola by se srovnala se zemí a postavila by se nová.

https://www.theepochtimes.com/biden-considering-destroying-rebuilding-texas-elementary-school-official_4499959.html

Floridské úřady podle policie zatkly a obvinily desetiletého žáka páté třídy, který 28. května poslal textovou zprávu, v níž vyhrožoval masovou střelbou.

https://www.theepochtimes.com/florida-5th-grader-arrested-for-alleged-mass-shooting-threat-behavior-is-sickening_4500275.html

CZ článek

Čínská státní média a influenceři na čínských sociálních sítích tvrdí, že virus opičích neštovic pochází z americké laboratoře a že způsobí další pandemii. Evropští a američtí vědci tato tvrzení vyvracejí.

https://www.epochtimes.cz/2022/05/30/cinska-media-a-influenceri-vini-z-sireni-opicich-nestovic-usa/

Podle novináře a autora Nicka Corbishleyho představují Amerikou navrhované změny pandemických mezinárodních zdravotnických předpisů, které jsou na programu WHO, hrozbu pro suverenitu zemí.

https://www.theepochtimes.com/far-reaching-us-amendments-to-who-regulations-global-pandemic-treaty-raise-concerns-journalist_4498789.html

Superpočítač Frontier Národní laboratoře Oak Ridge byl 30. května vyhlášen nejrychlejším počítačem na světě s výkonem přes kvintilion (1018) výpočtů za sekundu, a předčil tak Fugaku – dosavadního japonského držitele rekordu.

https://www.theepochtimes.com/us-knocks-japan-off-top-spot-in-race-for-worlds-fastest-supercomputer_4499554.html

Mediální společnost exprezidenta Trumpa TMTG plánuje spuštění nové streamovací služby zaměřené na „ne-woke obsah“.

https://www.theepochtimes.com/trump-to-launch-non-woke-streaming-service-featuring-canceled-shows_4499024.html