Manžel předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové (Demokraté), Paul Pelosi byl podle vězeňských záznamů a zpráv v noci na sobotu zatčen a obviněn z údajného řízení pod vlivem alkoholu.

Dvaaosmdesátiletý Pelosi byl podle záznamů okresu Napa ve státě Kalifornie v neděli ve 4:13 místního času umístěn do vězení a v 7:26 byl propuštěn (zdroj). V záznamech, které obsahovaly přesné datum jeho narození, bylo uvedeno, že jeho kauce byla stanovena na 5 000 dolarů.

Ve veřejné rezervační zprávě se uvádí, že Pelosi čelí obvinění z porušení dvou ustanovení kalifornského zákoníku o vozidlech, § 23152. Byl obviněn z řízení pod vlivem alkoholu a také z toho, že měl v krvi 0,08 a více procent alkoholu. V obou případech se jedná o přestupky.

Okres Napa se nachází v kalifornské oblasti Bay Area a leží nedaleko San Franciska, tedy v okrese, který předsedkyně Pelosiová již desítky let zastupuje.

Podle zprávy deníku Los Angeles Times z roku 2015 vlastní předsedkyně Pelosiová a její manžel v údolí Napa vinici, jejíž rozlehlý pozemek má hodnotu odhadem 5 až 25 milionů dolarů. (zdroj) Jejich nemovitost, která se nachází ve městě St. Helena na Zinfandel Lane, se nachází v blízkosti řeky Napa a podle satelitních snímků společnosti Google je na ní tenisový kurt.

Mluvčí Pelosiho kanceláře potvrdil, že o zprávách ví, ale sdělil zpravodajským agenturám, že demokratická kongresmanka se k incidentu nebude vyjadřovat. Deník Epoch Times kontaktoval její kancelář s žádostí o komentář.

„Předsedkyně parlamentu se nebude vyjadřovat k této soukromé záležitosti, ke které došlo v době, kdy byla na východním pobřeží,“ uvedl mluvčí.

Pelosiová byla v neděli odpoledne na Rhode Islandu, kde pronesla nástupní řeč k absolventům Brownovy univerzity. O zatčení svého manžela se veřejně nezmínila.

Další podrobnosti týkající se incidentu nebyly bezprostředně k dispozici. Není jasné, zda Paul Pelosi, který vedl firmy zabývající se rizikovým kapitálem a investicemi, řídil v době zatčení vůz sám.

Nancy a Paul Pelosiovi jsou manželé od roku 1963. Paul Pelosi již dříve uvedl, že se snaží držet v ústraní.

„Vědomě jsem se snažil neangažovat se v její politické kariéře ani nebudit zdání, že se v ní angažuji,“ řekl v roce 2004 listu San Francisco Chronicle. „Lidé by si měli uvědomit, že ona je ta pravá.“ (zdroj)

O jeho zatčení jako první informoval webový portál TMZ, který se zabývá drby o celebritách a zábavním průmyslu. (zdroj)

Z původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil M. K.