Redakce Epoch Times

31. 5. 2023

Před dnešním hlasováním o legislativě upravující dluhový strop oznámil demokratický tábor jednotnou podporu návrhu. Dohodnuté podmínky mezi McCarthym a prezidentem Bidenem tak zřejmě lehce dolní komorou projdou.

https://www.theepochtimes.com/house-democrats-vow-unified-support-for-debt-limit-deal-ahead-of-vote_5303231.html

FBI včera nedodržela další lhůtu Kongresu k předání dokumentu, který má obsahovat důkazy o úplatkářské trestné činnosti Joea Bidena v době, kdy byl viceprezidentem. Předseda sněmovního výboru pro dohled James Comer slíbil, že ředitele FBI Christophera Wraye obviní z pohrdání Kongresem.

Poté, co Rusko vydalo zatykač na republikánského senátora Lindsaye Grahama za to, že označil Putinův režim za zločinný, zareagoval senátor  slovy, že ruský hněv bude nosit jako „odznak cti“. Graham také sdělil, že pokud Rusové chtějí, můžou se shledat před Trestním tribunálem v Haagu.

https://www.theepochtimes.com/sen-graham-hits-back-after-russia-issues-warrant-for-his-arrest-see-you-in-the-hague_5300415.html

Republikánský kongresman Dan Bishop v úterý pohrozil, že křeslo předsedy Sněmovny reprezentantů může být vratké, pokud Kongresem projde dohoda o dluhovém stropu, na které se jeho republikánský kolega Kevin McCarthy domluvil s prezidentem Joem Bidenem.

Marianne Williamsonová, první demokratka, která oficiálně vyzvala prezidenta Joea Bidena v demokratických primárkách pro rok 2024, obvinila Demokratický národní výbor, že Bidenovi „usnadňuje“ získání stranické nominace.

Ron DeSantis včera v prvním oficiálním projevu v rámci své prezidentské kampaně v Iowě prohlásil, že Donald Trump se „posunul doleva“ v otázkách federálních výdajů, potratů a kriminality. Řekl také, že Trumpovi se v prezidentském úřadu nepodařilo prosadit myšlenku America First – „Amerika na prvním místě – kterou prosazuje jen naoko. Finální volební souboj dle něj nemůže vyhrát.

https://www.theepochtimes.com/at-iowa-launch-desantis-claims-trump-has-moved-left-cannot-win-a-general-election_5302362.html

Několik úřadů uvalilo sankce na 17 čínských občanů a organizací, které jsou dle administrativy zapojené do distribuce zařízení pro výrobu syntetických drog proudících do USA.

https://www.theepochtimes.com/biden-administration-sanctions-chinese-mexican-entities-involved-in-fentanyl-production_5301233.html

Astronautští veteráni programu Apollo během oslav Dne obětí války řekli, že Spojené státy musí brát vesmír vážně – jako frontu v „nové studené válce“ s Čínou.

https://www.theepochtimes.com/apollo-astronauts-say-us-needs-to-take-space-seriously-as-front-in-new-cold-war-with-china_5300248.html

Republikánská guvernérka Alabamy v úterý podepsala zákon, který zakazuje biologickým mužům účast v ženských vysokoškolských sportovních týmech a také naopak.

https://www.theepochtimes.com/alabama-expands-trans-athlete-ban-to-college-level_5302027.html

Hannah Arensmanová, pětadvacetiletá cyklokrosařka, která má na kontě 35 národních cen, oznámila ukončení své kariéry. Důvodem má být zařazení transgenderových sportovců cyklistickou unií do elitní divize žen. V jejím posledním prosincovém závodě se před ní umístil transgenderový cyklista s vrozeným mužským pohlavím.

https://www.theepochtimes.com/female-athlete-retires-after-competing-against-biological-men-says-girls-no-longer-have-a-fair-chance_5301064.html