Redakce Epoch Times

4. 4. 2023

Dnes se koná první stání procesu s Donaldem Trumpem. Soudce Merchan nevyhověl žádosti médií ohledně přítomnosti videokamer v soudní síni.

https://www.theepochtimes.com/judge-presiding-over-trumps-case-bars-video-cameras-from-courtroom_5170169.html

Republikánská kongresmanka Marjorie Taylor Greeneová se připojila k protestujícím na podporu Donalda Trumpa v New Yorku. Kromě jiného sdělila davu, že takovýto proces je to, co se odehrává v komunistických zemích, a ne v Americe.

https://www.theepochtimes.com/this-is-what-happens-in-communist-countries-rep-greene-decries-trump-indictment-in-rally-outside-ny-courthouse_5171201.html

Trumpův volební poradce Jason Miller oznámil, že během pouhých tří dnů po obvinění Trumpa manhattanskou prokuraturou zaslali podporovatelé exprezidenta na jeho kampaň sedm milionů dolarů. Již v pátek informoval akční výbor MAGA, že během jednoho dne od obvinění získala kampaň čtyři miliony dolarů, z toho 25 % od nových dárců.

https://www.theepochtimes.com/trump-fundraising-soars-to-7-million-in-just-3-days-after-indictment_5170373.html

Floridský guvernér Ron DeSantis na konferenci konzervativců v Pensylvánii vzkázal Bidenovi, že Florida je ochotna nabídnout své lidi a státní prostředky na pomoc při dokončení stavby zdi na americko-mexické hranici.

Pře dvěma lety ustanovila kalifornská sněmovna pracovní skupinu pro odškodnění černochů a jejich potomků počínaje polovinou 19. století. Minulý týden skupina odhadla, že zvažované odškodnění černošských Kaliforňanů by mohlo stát vyjít na 800 miliard dolarů.

https://www.theepochtimes.com/reparations-proposals-would-cost-california-800-billion-economists_5169917.html

Federální zajišťovna chce v příštích měsících rozprodat úvěrové portfolio zkrachovalé Signature Bank v hodnotě 60 miliard dolarů.

https://www.theepochtimes.com/fdic-looking-to-sell-60-billion-loan-portfolio-it-acquired-from-failed-signature-bank_5170672.html

V březnu došlo k nejrychlejšímu výběru finančních prostředků z komerčních bank v historii USA. Alarmujícím tempem ztrácely vklady zejména malé banky, byť v uplynulém týdnu ztratily i ty velké.

Renomovaný ekonom Mohamed El-Erian varoval Fed, že jeho rok trvající agresivní zpřísňování měnové politiky se může ukázat jako jedna z nejvýznamnějších regulačních chyb za posledních několik desetiletí.

https://www.theepochtimes.com/federal-reserve-making-worst-policy-mistake-in-several-decades-top-economist-warns_5169981.html

Podle zasvěcených osob z dodavatelského řetězce a finančního sektoru může dohoda uzavřená mezi Brazílií a Čínou z minulého týdne sesadit v Latinské Americe dominanci dolaru a vést k nepříznivým důsledkům pro USA.

Malajsijský premiér Anwar Ibrahim během dnešního projevu v parlamentu Malajsie řekl, že po schůzce s čínským vůdcem Si Ťin-pchingem a návrhu na vytvoření Asijského měnového fondu již Malajsie nemá žádný důvod být závislá na americkém dolaru.

https://www.theepochtimes.com/no-reason-for-malaysia-to-rely-on-us-dollar-prime-minister-says_5171203.html