Prezident Biden dnes v Bílém domě uvítá švédského premiéra Ulfa Kristerssona. Předmětem diskuzí by mohl být vstup Švédska do NATO, který blokuje Turecko a částečně i Maďarsko.

https://www.theepochtimes.com/biden-to-host-swedens-prime-minister-at-white-house-as-nordic-country-struggles-to-join-nato_5374509.html

Podle telefonátu z dispečinku hasičů ve Washingtonu, D. C., byla v neděli večer v knihovně Bílého domu nalezena neznámá látka, která byla pozitivně testována na kokain.

Federální soudce vydal historicky významné rozhodnutí, ve kterém částečně zamezil úředníkům Bidenovy administrativy a vládním agenturám, jako je ministerstvo spravedlnosti a FBI, spolupracovat s velkými technologickými firmami na cenzuře příspěvků na sociálních sítích.

Steve Cortes, hlavní mluvčí politického výboru republikánského kandidáta na prezidenta Rona DeSantise, přiznal, že porazit Donalda Trumpa je „těžký boj“ a že v průzkumech veřejného mínění jsou „daleko“ za ním.

https://www.theepochtimes.com/we-are-way-behind-trump-desantis-super-pac-spokesperson-admits-uphill-battle_5374154.html

Zakladatel organizace Oath Keepers Elmer Stewart Rhodes III varuje bývalého prezidenta Donalda Trumpa, že ho mohou čekat vážné právní problémy v souvislosti s událostmi z 6. ledna.

https://www.theepochtimes.com/oath-keepers-founder-warns-trump-youre-going-to-be-found-guilty_5375071.html

Odvolací federální soud rozhodl v žalobě Jamese O’Keefea, že oregonský zákon, který zakazuje nahrávání na veřejnosti bez souhlasu nahrávaného, je v rozporu s prvním dodatkem americké ústavy. Určité výjimky soud ale uznal.

https://www.theepochtimes.com/ban-on-recording-without-consent-is-unconstitutional-us-court-rules_5375177.html

Soupeření mezi Elonem Muskem a Markem Zuckerbergem jde do dalšího kola. Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, oznámila, že spouští platformu „Threads“, která bude konkurovat Twitteru.

https://www.theepochtimes.com/zuckerberg-launching-twitter-rival-called-threads_5374049.html

Newyorští zdravotní úředníci pravidelně přepláceli smluvnímu partnerovi za provádění testů a aplikaci vakcín proti covidu. Audit ukázal, že za jedno očkování proti covidu zaplatilo město dokonce až 14 050 dolarů.

https://www.theepochtimes.com/new-york-paid-up-to-14050-per-covid-19-vaccine-administered-audit_5375191.ht