Podle telefonátu z dispečinku hasičů ve Washingtonu, D. C., byla v neděli večer v knihovně Bílého domu nalezena neznámá látka, která byla pozitivně testována na kokain.

Bílý dům byl v neděli večer krátce evakuován poté, co tajná služba našla něco, co pro The Epoch Times popsala pouze jako „neznámý předmět“.

„V neděli večer byl komplex Bílého domu preventivně uzavřen, protože příslušníci Tajné služby vyšetřovali neznámý předmět nalezený v pracovním prostoru,“ uvedl Anthony Guglielmi, šéf komunikace Tajné služby USA (USSS), v e-mailovém prohlášení pro The Epoch Times.

Nález záhadné látky v Západním křídle si vyžádal vyslání týmu Hazmat a také hasičů a záchranářů z Washingtonu.

„K vyhodnocení byl přivolán hasičský sbor DC, který rychle zjistil, že předmět není nebezpečný,“ dodal Guglielmi s tím, že předmět byl odeslán k dalšímu vyhodnocení a probíhá vyšetřování, jak se do Bílého domu dostal.

I když Tajná služba nespecifikovala povahu látky, hasič z dispečinku 2. července ve 20:49 v rádiovém hlášení uvedl, že látka byla pozitivně testována na kokain.

„Máme tu žlutou čárku, což znamená kokain hydrochlorid,“ říká hasič v telefonátu.

„Zabalte to a odneste,“ dodal hasič.

Bílý dům na žádost o komentář do doby publikování nereagoval.

Drogy v Bílém domě

I když není jasné, jak se kokain do Bílého domu dostal, není to poprvé, co se do jeho prostor dostaly  drogy.

Rapper Snoop Dogg v roce 2014 řekl komikovi Jimmymu Kimmelovi, že na toaletě v Bílém domě kouřil marihuanu.

Bývalý prezident Jimmy Carter v dokumentu „Jimmy Carter: Rock & Roll President“ prozradil, že jeho syn Chip v roce 1980 kouřil „velké tlusté austinské torpédo“ s Williem Nelsonem na střeše Bílého domu.

Zpěvačka Jefferson Airplane Grace Slick v roce 2011 uvedla, že v roce 1970 měla v úmyslu „okořenit“ čaj tehdejšího prezidenta Richarda Nixona LSD.

Slicková prý měla v kapse 600 mikrogramů LSD a měla v plánu ho během rozhovoru vhodit do Nixonova šálku s čajem, ale plán se neuskutečnil.

Překlad původní zprávy americké redakce: Juraj Skovajsa