Redakce Epoch Times

5. 8. 2022

Bílý dům si dnes předvolal čínského velvyslance v USA, Čchin Kanga, aby odsoudil Komunistickou stranu Číny a její bezprecedentní vojenskou eskalaci vůči Tchaj-wanu.

https://www.theepochtimes.com/us-summons-chinese-ambassador-condemns-ccp-military-aggression_4645775.html

Republikánský senátor Barrasso vyčetl prezidentu Bidenovi, že k současné čínské agresi došlo kvůli jeho slabošskému postoji. „Když Čína, Putin nebo kdokoli jiný vidí slabost, jdou po ní. A to se stalo právě tady. Prezident musí na mezinárodní scéně ukázat páteř.“

https://www.theepochtimes.com/barrasso-to-biden-get-a-backbone-on-china_4645874.html

Pentagon včera kvůli napjaté situaci s Čínou už podruhé odložil dlouho plánovaný test mezikontinentální balistické rakety Minuteman III.

https://www.theepochtimes.com/pentagon-delays-minuteman-iii-missile-test-due-to-china-tensions-over-taiwan_4646284.html

Senát překvapivě schválil návrh zákona republikánského kongresmana, který by zneplatnil v dubnu přijaté změny environmentální politiky Bidenovy administrativy. Současná administrativa v dubnu zpřísnila rozvolněnější Trumpovu politiku, která měla za cíl ubrat byrokracii v infrastrukturních projektech. Sněmovní návrh ale ještě čeká hlasování ve Sněmovně a eventuálně Bidenův podpis.

https://www.theepochtimes.com/senate-votes-to-reverse-biden-administrations-environmental-rules_4645631.html

Americký trh práce si v červenci vedl nad očekávání prognóz, a to jak v počtu nově otevřených míst, tak v mírném poklesu nezaměstnanosti, která je na úrovni 3,5 %.

https://www.theepochtimes.com/us-economy-adds-528000-new-jobs-in-july_4645037.html

Nový průzkum veřejného mínění od Rasmussenu ukázal, že 62 % Američanů se domnívá, že americká ekonomika je v recesi a 59 % respondentů souhlasí s McConnellovým prohlášením, že demokraté poslali dobře našlápnutou ekonomiku rovnou ke dnu.

https://www.theepochtimes.com/nearly-60-percent-of-americans-think-democrats-ran-economy-straight-into-the-ground-poll_4645423.html

Bidenova administrativa vyhlásila ve čtvrtek stav ohrožení veřejného zdraví v souvislosti s opičími neštovicemi, nemocí, která se šíří především mezi homosexuálními muži. Od května se v USA nakazilo 6 600 lidí a podle ředitelky CDC je největšímu riziku vystaveno 1,6 až 1,7 milionu obyvatel.

Na senátním slyšení o biologickém výzkumu, který se pořádal 3. srpna, sdělil Dr. Quay, že forenzní analýza prokázala, že Wuchanský institut virologie geneticky manipuloval s vysoce smrtícím virem Nipah, čímž porušil mezinárodní Úmluvu o zákazu biologických zbraní.

Poté, co nedávno vypluly na veřejnost informace o velmi nestandardním kontraktu mezi americkou laboratoří Texaské univerzity a Wuchanským virologickým institutem, univerzita připustila, že smlouva je pravděpodobně v rozporu se zákonem. Obdobný kontrakt podepsala s dalšími dvěma čínskými laboratořemi.

https://www.theepochtimes.com/us-university-says-its-poorly-drafted-contract-with-wuhan-lab-may-have-broken-law_4644724.html

Texaský guvernér Abbott dnes oznámil, že jeho stát vyslal do New Yorku první autobus s ilegálními imigranty. Texas začal s touto praxí v dubnu, kdy začal posílat ilegály do Washingtonu D.C., jehož starostka nedávno zažádala federální vládu o pomoc. Obě města jsou bašty demokratů, jejichž straničtí vládní představitelé zavedli rozvolněnou imigrační politiku, která vyústila v krizi.

https://www.theepochtimes.com/texas-starts-transporting-illegal-immigrants-to-new-york-city_4645573.html

Mluvčí ministerstva obrany právě dnes sdělil pro Epoch Times, že ministr Austin se rozhodl zamítnout žádost hlavního města o výpomoc Národní gardy s ilegálními imigranty.

https://www.theepochtimes.com/biden-administration-rejects-dc-mayors-request-for-national-guard-help-with-illegal-immigrants_4646151.html

V Lafayettově parku hned naproti Bílému domu zabil ve čtvrtek večer blesk starší manželský pár. Další 2 lidé byli těžce zraněni.

https://www.theepochtimes.com/4-critically-injured-after-lightning-strike-near-white-house_4645226.html

💎Vážení čtenáři, diváci, naší prací vyplňujeme mezery na českém trhu s informacemi. Sledujeme události v Číně i v USA z nezávislého úhlu. Podporujeme tradiční kulturu a vzestup morálních hodnot.

💎 Líbí se vám naše zprávy? Podpořte naši činnost darem v ceně jednoho kafe: ▶️ https://www.darujme.cz/projekt/1201991