Redakce Epoch Times

5. 9. 2022

Soudkyně Cannonová dnes vyhověla žádosti Trumpova týmu a pověřila vládu jmenováním zvláštního dozoru pro revizi zabavených dokumentů z Mar-a-Lago. Současně s tím vládě nařídila pozastavení revize a používání dokumentů.

https://www.theepochtimes.com/judge-grants-trump-motion-for-special-master-to-review-records-fbi-seized_4711262.html

Emeritní profesor práv na Harvardu Alan Dershowitz spekuluje, že ministerstvo spravedlnosti se v souvislosti s prezidentskými dokumenty možná snaží dostat Donalda Trumpa do pasti obvinění z maření výkonu spravedlnosti.

https://www.theepochtimes.com/dershowitz-doj-likely-trying-to-ensare-trump-on-obstruction-charges_4709872.html

Donald Trump v neděli na Truth Social kritizoval Fox News. Dle něj mediální dům každým dnem čím dál více nahrává demokratům a jejich agendě.

https://www.theepochtimes.com/trump-criticizes-fox-news-for-pushing-democrat-agenda_4710926.html

Igor Dančenko, hlavní zdroj Steeleových spisů, požádal soud o zproštění obvinění, které vůči němu vznesl Durhamův tým. Dančenko je obviněn z pěti případů lhaní federálům a jeho soudní proces by měl začít 11. října.

https://www.theepochtimes.com/steele-dossier-source-asks-court-to-throw-out-charges_4711081.html

Nadace National Taxpayers Union Foundation odhaduje, že pokud by se uskutečnil plán prezidenta Joea Bidena na odpuštění studentských dluhů, stálo by to každého amerického daňového poplatníka více než 2 500 dolarů.

https://www.theepochtimes.com/each-taxpayer-on-hook-for-2500-for-bidens-student-loan-forgiveness-scheme-ntuf_4711481.html

Mluvčí čínského velvyslanectví ve Washingtonu reagoval na sobotní oznámení amerického obranného balíčku pro Tchaj-wan varováním, že USA zasahují do vnitřních záležitostí Číny a že Čína „rozhodně přijme legitimní a nezbytná protiopatření“.

Filipínský velvyslanec ve Spojených státech v dnešním rozhovoru pro Nikkei Asia sdělil, že jeho země by umožnila americkým silám přístup na své vojenské základny během konfliktu na Tchaj-wanu, pokud by to bylo považováno za „důležité“ pro filipínskou bezpečnost.

https://www.theepochtimes.com/us-may-use-our-military-bases-if-taiwan-conflict-threatens-national-security-philippines-ambassador-to-us_4710442.html

Kalifornie se již několik let prezentuje jako lídr přechodu na výrobu energie s nulovými emisemi a přechodu na elektromobilitu. Od 31. srpna je ale ve státě stav nouze kvůli nedostatku elektrické energie a domácnosti byly vyzvány k omezenému dobíjení elektrických aut, omezení výkonu klimatizací atd.

Starostka Chicaga po příjezdu třetího autobusu s ilegálními migranty z Texasu sdělila, že je frustrovaná z kroků guvernéra Abbotta. Vyčetla mu nedostatečnou koordinaci, spolupráci a že lidi posílá jako zásilky, a ne lidské bytosti. Abbott se v rámci migrační invaze rozhodl od dubna přepravovat ilegály do měst s ochranným statusem pro uprchlíky (tzv. sanctuary cities) – Washingtonu, New Yorku a nyní i Chicaga.

https://www.theepochtimes.com/chicago-mayor-frustrated-as-texas-busses-more-illegal-immigrants-to-city_4711223.html