Redakce Epoch Times

7. 2. 2023

Dnes má prezident Joe Biden přednést svou druhou Zprávu o stavu unie, což je již tradiční výroční projev ke Kongresu a národu, ve kterém prezident hodnotí situaci v zemi.

Ve svém včerejším desetiminutovém projevu vysílaném živě označil předseda sněmovny Kevin McCarthy národní dluh za největší hrozbu pro budoucnost USA, která předčí inflaci, nelegální přistěhovalectví a „infiltraci Číny do naší kultury“. Přesto připouští dohodu o „zodpovědném“ zvýšení dluhového stropu, ale za podmínky škrtů vládních výdajů.

Sněmovní republikáni, kteří vyšetřují vliv Komunistické strany Číny na americké univerzity, obeslali Pentagon s dotazy pro vysvětlení, proč ministerstvo obrany financuje školy s Konfuciovými instituty nebo jinými subjekty napojenými na Komunistickou stranu Číny.

https://www.theepochtimes.com/house-republicans-investigate-dod-over-funding-universities-that-house-ccp-linked-groups_5037646.html

Na vojenské základně Joint Base Andrews, která je domovem Air Force One či Marine One, se střílelo. Podruhé během dvou let se do objektu dostal vetřelec. Údajně nebyl nikdo zraněn a narušitel byl zadržen.

https://www.theepochtimes.com/joint-base-andrews-breached-by-intruder-for-2nd-time-in-2-years_5039417.html

Bývalý novinář Derek Myers podal oznámení na policii a etickému výboru Kongresu, ve kterém obvinil republikánského kongresmana Santose ze sexuálního obtěžování a porušení etiky, k němuž mělo dojít v době, kdy Myers pracoval pro kongresmana jako dobrovolník. Jde už o několikáté obvinění Santose z nemorálního chování.

https://www.theepochtimes.com/george-santos-accused-of-sexual-harassment-and-ethics-violations-by-former-volunteer_5036685.html

Exprezident Donald Trump se odvolal proti rozhodnutí soudce, který na něj a jeho právní tým uvalil sankce v hodnotě téměř jednoho milionu dolarů poté, co zamítl jeho žalobu proti Hillary Clintonové.

https://www.theepochtimes.com/trump-appealing-nearly-1-million-sanction-for-russiagate-lawsuit-against-clinton_5037873.html

V důsledku zimního počasí zaznamenalo v pátek asi 350 000 Texasanů výpadek proudu. Dodnes nemá obnovenou dodávku elektřiny ještě na 12 000 zákazníků.

https://www.theepochtimes.com/texas-power-cuts-could-last-till-sunday-nearly-12000-affected_5039651.html

Společnost Google v pondělí oznámila brzké spuštění nového chatbota umělé inteligence s názvem „Bard“, který bude konkurovat v současnosti populárnímu ChatGPT.