Redakce Epoch Times

8. 11. 2022

Správné odpovědi ze soutěžního kvízu zasílejte na predplatne@epochtimes.cz do středy 18:00. Podmínkou je registrace na https://www.epochtimes.cz/muj-ucet/ a všechna správně zodpovězená jména.

Washingtonský levicový think-tank Third Way včera publikoval dokument s názvem „Podlomení značky Demokratické strany“, který ostře kritizuje směřování strany a její veřejný obraz, a výslovně z těchto problémů viní vedení demokratů. Voliči vnímají stranu jako ideologicky odtrženou.

V závěrečné fázi voleb se někteří ohrožení demokraté distancovali od prezidenta Bidena či své strany, především kandidáti na senátory, kteří vedou těsný souboj se svými republikánskými protějšky.

Další předvolební průzkum, tentokrát od The Economist a YouGov, ukázal, že dvě nejpalčivější témata, se kterými jdou voliči k volbám, jsou inflace a ekonomika. Je tomu tak u 68, resp. 73 % dotázaných.

https://www.theepochtimes.com/soaring-inflation-and-wobbly-economy-top-of-mind-for-voters-as-election-day-dawns_4849412.html

Začínají se objevovat i první problémy s volební technikou – úplný výpadek strojů v okrese Mercer v New Jersey, 20 % sčítacích strojů v arizonském okrese Maricopa (možná si pamatujete Maricopu z voleb 2020), v metropolitním centru v texaském okrese Harris fungovalo 10 strojů z 50.

https://www.theepochtimes.com/officials-in-multiple-states-report-issues-with-voting-machines-on-election-day_4849972.html

Kampaň demokratického kandidáta do Senátu Johna Fettermana v pondělí oznámila, že řádné sčítání hlasů v Pensylvánii může trvat „několik dní“.

https://www.theepochtimes.com/fetterman-warns-ballot-counting-in-pennsylvania-could-take-several-days_4849609.html

Mezi bohatými občany, kteří v letošním roce věnovali velké dary na politické kampaně, jsou samozřejmě příznivci obou hlavních amerických politických stran. Avšak podle nového přehledu zveřejněného neziskovkou OpenSecrets, která se zaměřuje na dary v kampaních, se nikdo z nich nepřiblížil miliardáři Georgi Sorosovi, který věnoval více než 128 milionů dolarů na podporu demokratů.

Exprezident Trump na včerejším předvolebním mítinku na podporu J. D. Vance řekl fanouškům, že v úterý 15. listopadu plánuje pronést velmi důležité oznámení. Naznačil, že se bude týkat jeho kandidatury v roce 2024.

https://www.theepochtimes.com/trump-says-will-make-big-announcement-on-nov-15-amid-expectations-of-presidential-bid_4848999.html

Na stejné akci Trump také predikoval, že prvním krokem k záchraně Ameriky bude dnešní epické vítězství republikánů. Příznivcům také vzkázal: „Zítra musíte rozdrtit komunisty…“ Mimochodem, Trumpovi dnes ráno již odvolili v Palm Beach.

https://www.theepochtimes.com/republicans-winning-an-epic-victory-is-first-step-to-save-america-trump_4849439.html

Lídr sněmovních republikánů McCarthy sdělil, že sněmovní většina odstartuje ve Virginii a že sám bude sledovat klání republikánské kandidátky Jen Kiggansové.

https://www.theepochtimes.com/winning-the-house-majority-would-start-from-virginia-mccarthy_4849481.html

Tento týden pro někoho nebude jen o volbách. Zástupci Powerball loterie dnes oznámili, že včerejší tiket, který vyhrál rekordní jackpot v hodnotě přes dvě miliardy $ zakoupil výherce v Jižní Kalifornii.

https://www.theepochtimes.com/winning-powerball-ticket-for-2-04-billion-jackpot-sold_4850431.html