Redakce Epoch Times

9. 12. 2022

Arizonská senátorka Kyrsten Sinema dnes oznámila, že odešla z Demokratické strany a zaregistrovala se jako nezávislá. Prohlásila, že se obrací zády k „rozbitému stranickému systému ve Washingtonu“ a že „tlaky v obou politických stranách tlačí lídry na hranu a umožňují nejhlasitějším a nejextrémnějším hlasům, aby určovaly priority svých stran, přičemž očekávají, že ostatní se přizpůsobí“.

https://www.theepochtimes.com/sen-kyrsten-sinema-quits-democrat-party-in-senate-shakeup_4913923.html

Včera byl zveřejněn 2. díl „Twitter Files“, které odhalují cenzurní aktivity Twitteru před jeho převzetím Muskem. Z interní komunikace jeho zaměstnanců v té době vyplývá, že probíhalo tajné zařazování konkrétních uživatelů na „Trends Blacklist“ nebo „Search Blacklists“. S pomocí těchto „černých listin“ se tlumilo virální šíření znelíbeného obsahu jeho nezobrazováním v trendech, a též se algoritmicky snížila možnost jeho nalezení při vyhledávání.

Ve věci probíhající žaloby na cenzurní komplot vlády s technologickými giganty federální soudce rozhodl, že tři představitelé Bidenovy administrativy nebudou muset vypovídat pod přísahou. – Jedná se o šéfa zdravotnické služby Viveka Murthyho, ředitelku Agentury pro kybernetickou bezpečnost Jen Easterlyovou a zástupce Bidenova asistenta Roba Flahertyho.

https://www.theepochtimes.com/judge-blocks-depositions-of-3-high-ranking-biden-admin-officials-in-big-tech-government-collusion-case_4913459.html

Sněmovna reprezentantů včera přijala armádní rozpočet na rok 2023. Díky ustanovení o zrušení povinného očkování proti covidu-19 v armádě se mu dostalo i široké podpory republikánů.

https://www.theepochtimes.com/house-passes-858-billion-defense-funding-bill-with-termination-of-military-vaccine-mandate_4912087.html

Republikánští zákonodárci sdělili, že až bude zahájeno nové funkční období 118. kongresu, zřídí nový sněmovní Výbor pro Čínu, který se bude zabývat hrozbami ze strany čínského komunistického režimu. Předsedat mu bude Mike Gallagher.

https://www.theepochtimes.com/rep-gallagher-to-chair-new-house-china-select-committee-vows-to-fight-ccp-aggression_4912788.html

Demokratický senátor Chuck Schumer byl ve středu jednomyslně zvolen na další funkční období jako lídr senátní většiny. V následujícím 118. kongresu bude jeho strana držet 51 křesel.

Stále více současných i bývalých generálních ředitelů obchodních řetězců varuje před nárůstem krádeží v maloobchodech. Dle nich by to mohlo vést ke zvýšení cen a uzavření některých prodejen.

https://www.theepochtimes.com/growing-number-of-ceos-issue-warnings-about-retail-theft-epidemic-across-us_4912415.html

Zakladatel FTX Sam Bankman-Fried dnes potvrdil, že bude vypovídat před Kongresem.  Reagoval tím na nedávné požadavky sněmovního Výboru pro finanční služby ohledně krachu jeho krypto burzy.

https://www.theepochtimes.com/ftxs-sam-bankman-fried-agrees-to-testify-before-congress_4911822.html

A na závěr ještě jednou, resp. dvakrát Twitter. Elon Musk dnes oznámil odstranění asi 1,5 miliardy účtů z platformy, které nevykázaly aktivitu již několik let. … A po nedávném hromadném propouštění zaměstnanců zažalovaly Twitter dvě bývalé zaměstnankyně, které tvrdí, že vyhazov byl zaměřen na ženy.

https://www.theepochtimes.com/elon-musk-to-remove-1-5-billion-twitter-accounts-announces-new-feature_4914199.html

https://www.theepochtimes.com/2-women-sue-twitter-for-allegedly-targeting-female-employees-in-musk-led-layoffs_4913772.html