Redakce Epoch Times

9. 2. 2023

Sněmovna reprezentantů dnes jednohlasně přijala rezoluci odsuzující použití špionážního balónu Komunistickou stranou Číny.

https://www.theepochtimes.com/house-overwhelmingly-passes-resolution-condemning-ccp-for-spy-balloon_5045624.html

Úředník ministerstva zahraničí sdělil pod podmínkou anonymity pro Epoch Times, že čínský balón byl zjevně určen pro špionážní účely a byl schopen provádět sběr komunikačních signálů.

https://www.theepochtimes.com/chinese-spy-balloon-carried-technology-to-monitor-communication-signals-official_5045934.html

Dolní komora včera schválila návrh zákona, který by zrušil požadavek federálních úřadů pro povinné očkování zahraničních cestujících do Spojených států. Osud návrhu v Senátu je však kvůli postoji demokratů nejistý.

Republikánský senátor Josh Hawley v rozhovoru pro NBC News 7. února sdělil, že plánuje navrhnout zákon, který v USA stanoví minimální věk pro uživatele sociálních médií na 16 let. Chce také zadat k vypracování studii o dopadu sociálních médií na blaho mladých uživatelů.

Včerejší sněmovní slyšení s bývalými představiteli Twitteru přímo neprokázalo jejich politickou motivaci ve věci blokování zprávy o notebooku Huntera Bidena před volbami 2020. Ani jeden z nich nepotvrdil, že by byla zpráva blokována na podnět FBI nebo Bidenova týmu. Nicméně bývalá šéfka právního oddělení Vijaya Gaddeová přiznala, že to byla chyba.

https://www.theepochtimes.com/hearing-fails-to-establish-twitter-collusion-with-fbi-in-blocking-new-york-post-story_5044524.html

https://www.theepochtimes.com/ex-twitter-exec-admits-locking-nyp-account-over-hunter-biden-laptop-was-wrong_5045309.html

Vrchní státní zástupci 21 států vyzvali Bidenovu administrativu, aby zařadila mexické drogové kartely mezi zahraniční teroristické organizace. To by umožnilo vyčlenit více zdrojů na boj proti nim. V dopise prezidentu Bidenovi a ministru zahraničí citovali kromě jiného statistiky protidrogového úřadu, dle kterých za poslední rok zemřelo v USA 105 000 lidí na předávkování.

https://www.theepochtimes.com/state-ags-tell-biden-to-designate-mexican-drug-cartels-as-terrorist-organizations_5045356.html

Sněmovna reprezentantů Jižní Dakoty schválila návrh zákona, který navrhuje postavit mimo zákon používání sběrných volebních schránek pro korespondenční hlasování. Návrh míří do Senátu, ve kterém drží většinu republikáni, a tedy bude zřejmě přijat i tam.

https://www.theepochtimes.com/south-dakota-house-passes-bill-to-ban-absentee-ballot-drop-boxes-in-elections_5044873.html

Federální soud rozhodl, že nový důl na lithium v Nevadě může pokračovat navzdory žalobě ekologických skupin, indiánských kmenových skupin a některých rančerů. Nicméně úřady budou muset znovu přezkoumat posouzení vlivu projektu na životní prostředí.

https://www.theepochtimes.com/us-judge-lets-nevada-lithium-mine-construction-proceed_5044449.html

Podle nového výzkumu žije více než 14 milionů Američanů v blízkosti zařízení, která vypouštějí ethylenoxid, bezbarvý rakovinotvorný plyn, přičemž nejvíce takových zařízení je v Kalifornii.

https://www.theepochtimes.com/health/over-14-million-americans-living-near-facilities-releasing-cancer-causing-gas-report_5046039.html