Redakce Epoch Times

1. 3. 2023

Prezident Biden oznámil, že na post ministryně práce nominuje Julie Suovou, která momentálně působí jako náměstkyně ministra Walshe, který z úřadu odchází do čela hráčské asociace NHL.

https://www.theepochtimes.com/biden-to-nominate-julie-su-as-labor-secretary_5089321.html

Investiční plán pro penzijní fondy, které dohromady disponují 12 biliony dolarů od 152 milionů Američanů, byl kritizován republikánskými zákonodárci, kteří tvrdí, že nařízení ministerstva práce „politizuje“ investování tím, že umožňuje manažerům fondů prosazovat liberální cíle.

Druhý nejvlivnější republikán Sněmovny reprezentantů Tom Emmer varoval, že prezident Joe Biden a jeho administrativa se prostřednictvím výkonných nařízení snaží vytvořit digitální americký dolar „autoritářského, sledovacího stylu“.

Palčivá svědectví, která zazněla během kongresního slyšení o krizi na amerických hranicích, vedla zákonodárce k závěru, že neúspěšná nebo neúčinná imigrační politika přímo podporuje drogovou krizi v USA.

Vedení senátního výboru pro zpravodajské služby 28. února uvedlo, že není spokojeno s informacemi, kterých se jim dostalo od tajných služeb a ministerstva spravedlnosti na brífinku ohledně tajných dokumentů Trumpa a Bidena.

https://www.theepochtimes.com/republicans-and-democrats-agree-they-are-unsatisfied-with-briefing-on-classified-documents_5090013.html

Velvyslankyně USA při OSN Linda Thomas-Greenfieldová na dnešním sněmovním slyšení sdělila, že Organizace spojených národů je trvale zaujatá proti Izraeli a příliš nakloněná autoritářským režimům včetně Číny a Ruska.

https://www.theepochtimes.com/un-promotes-anti-israel-pro-beijing-policies-us-ambassador_5091896.html

Mississippi se stalo dalším státem, který zakázal zdravotníkům poskytovat procedury pro změnu pohlaví nezletilým transgender lidem, což podle představitelů státu zastaví snahu „vnucovat dětem zvrácenou ideologii“.

https://www.theepochtimes.com/mississippi-bans-gender-affirming-care-for-minors_5091041.html

Progresivní starostka Chicaga Lori Lightfootová svůj pokus o znovuzvolení neustála. Během včerejších údajů, kdy bylo sečteno 93 % volebních hlasů, měla pouze necelých 17 % – nejméně ze všech tří kandidátů.

https://www.theepochtimes.com/lori-lightfoot-loses-reelection-bid-for-mayor_5090644.html

Ředitel FBI v úterý potvrdil pro Fox News informaci ohledně předpokládaného původu koronaviru: „FBI má již delší dobu za to, že původcem pandemie je s největší pravděpodobností potenciální laboratorní incident ve Wu-chanu.“

https://www.theepochtimes.com/fbi-assessed-covid-19-pandemic-likely-spread-from-wuhan-lab-fbi-director_5090477.html