Redakce Epoch Times

20. 2. 2023

Vysoce postavený republikánský senátor Lindsey Graham tlačí na Bidenovu administrativu, aby prohlásila Rusko za „stát podporující terorismus“ a vyslala stíhačky F-16 na pomoc ukrajinské armádě v rusko-ukrajinské válce.

https://www.theepochtimes.com/lindsey-graham-urges-us-to-declare-russia-as-state-sponsor-of-terrorism-asks-f-16s-to-be-sent-to-ukraine_5068909.html

Americký prezident Joe Biden dnes podnikl neohlášenou návštěvu Kyjeva a demonstroval tak podporu Ukrajině jen několik dní před ročním výročím ruské invaze.

Národně bezpečnostní poradce Jake Sullivan sdělil médiím, že Rusko bylo na Bidenovu návštěvu upozorněno několik hodin dopředu.

https://www.theepochtimes.com/washington-notified-moscow-of-bidens-kiev-visit_5070103.html

Podle amerického ministra zahraničí Anthonyho Blinkena čínský režim zvažuje poskytnutí „smrtonosné“ pomoci Rusku. Pokud se informace potvrdí, půjde o novou eskalaci rusko-ukrajinského konfliktu.

Ministerstvo obrany čelí kritice za propagování diverzity v armádě coby „strategické nezbytnosti“. Kritici poukazují na to, že ozbrojené síly by se měly věnovat spíše ochraně země, než aby se zaměřovaly na „woke“ agendu.

https://www.theepochtimes.com/defense-department-scorched-online-for-labeling-diversity-training-a-strategic-imperative_5070164.html

Floridský guvernér Ron DeSantis během víkendového rozhovoru s New York Post navrhl, aby se řada federálních úřadů přestěhovala mimo Washingtonu, D.C., a skoncovala tak s tím, co nazval „hromaděním moci“ v hlavním městě státu.

https://www.theepochtimes.com/desantis-suggests-moving-federal-agencies-outside-of-washington-to-end-accumulation-of-power_5069779.html

S odvoláním se na obavy o bezpečnost předložili republikánští zákonodárci z Idaha návrh zákona, podle něhož by se očkování mRNA vakcínami v tomto státě stalo právním přestupkem. Zákon by se tak vztahoval i na vakcíny proti covidu-19 vyráběné společnostmi Pfizer a Moderna.

Ve Spojených státech se šíří sezónní norovirus a na některých místech museli uzavřít školy, na kterých je 12,5-16 % nakažených. Jde o vysoce nakažlivý žaludeční virus, který postihuje žaludek a tenké střevo a projevuje se kombinací zvracení, průjmu, křečí a bolestí břicha.

https://www.theepochtimes.com/health/norovirus-cases-are-on-the-rise-across-us-what-you-need-to-know_5068873.html

Národní meteorologická služba dnes varovala, že tento týden zasáhne velkou část Spojených států „mohutná zimní bouře“, která bude představovat řadu nebezpečí. Začít má na severozápadě.

https://www.theepochtimes.com/coast-to-coast-winter-storm-to-hit-millions-with-blizzard-conditions-icing_5070257.html

Společnost Meta, která vlastní Facebook a Instagram, spouští předplatitelský program, podobně jako je tomu u Twitteru. Modrý odznak bude symbolizovat ověření oficiálního účtu a jeho uživatel bude mít přímý přístup k zákaznické podpoře.

https://www.theepochtimes.com/use-facebook-and-instagram-for-11-99-per-month-as-zuckerberg-launches-paid-verified-subscriptions_5069947.html

Na nedávném mezinárodním summitu pro náboženské svobody ve Washingtonu vyzvali obhájci lidských práv Spojené státy, aby nevyměňovaly lidská práva v Číně za své zelené revoluce, s poukazem na dodávky polysilikonu do solárních panelů ze Sin-ťiangu.

https://www.theepochtimes.com/rights-advocates-calling-for-us-not-to-trade-off-human-rights-in-china-for-green-revolutions_5067706.html