Naveen Athrappully

20. 2. 2023

S odvoláním se na obavy o bezpečnost předložili republikánští zákonodárci z Idaha návrh zákona, podle něhož by se očkování mRNA vakcínami v tomto státě stalo právním přestupkem. Zákon by se tak vztahoval i na vakcíny zamýšlené proti covidu-19 vyráběných společnostmi Pfizer a Moderna.

„Bez ohledu na jakékoli jiné ustanovení zákona nesmí osoba v tomto státě poskytovat nebo podávat vakcínu vyvinutou pomocí technologie messengerové ribonukleové kyseliny (mRNA) pro použití u jednotlivce nebo jiného savce. Osoba, která poruší toto ustanovení, se dopouští přestupku,“ uvádí se ve sněmovním návrhu zákona č. 154 (pdf), který byl 15. února předložen sněmovnímu výboru pro zdravotnictví a sociální péči. Návrh zákona předložily senátorka Tammy Nicholsová a členka sněmovny Judy Boyleová.

Při prosazování návrhu zákona před výborem Nicholsová poukázala na to, že se „objevuje stále více obav“ ohledně mRNA vakcín.

„Máme problémy s tím, že to bylo urychleno, neexistuje žádná odpovědnost, není přístup k údajům, nebyla provedena analýza rizik a přínosů, neexistuje informovaný souhlas,“ řekla.

Nicholsová trvala na tom, aby se s mRNA vakcínami zacházelo „obdobně“ jako se škodlivými léky. Poukázala na to, že v souvislosti s používáním anticovidových mRNA vakcín existují „obavy z krevních sraženin a srdečních problémů“, které je třeba řešit.

Schvalování anticovidových mRNA vakcín

V současné době existují tři typy vakcín proti covidu-19 – proteinová podjednotka, virová vektorová vakcína a mRNA vakcína. Vakcíny vyráběné společnostmi Moderna a Pfizer, které jsou široce používané, spadají do kategorie mRNA.

Ve Spojených státech bylo podáno přibližně 400 milionů vakcín společnosti Pfizer a více než 250 milionů vakcín společnosti Moderna.

Podle CDC vakcíny s mRNA využívají mRNA vyvinutou v laboratoři k tomu, aby naučila buňky v lidském těle produkovat protein nebo část proteinu vyvolávající imunitní reakci. Právě tato imunitní reakce pak vytváří protilátky proti viru SARS-Cov-2.

Státní kongresmanka Ilana Rubelová (Demokraté), zpochybnila tvrzení Nicholsové ohledně urychleného schválení mRNA vakcín proti covidu-19 Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA).

Rubelová se zeptala, zda byly vakcíny schváleny v rámci „běžného schvalovacího procesu“, a tedy zda prošly kontrolou „běžných testů“.

Nicholsová odpověděla: „Vidím v této souvislosti protichůdné zprávy. Vlastně získávám další informace k této konkrétní otázce, protože zjišťuji, že to možná nebylo provedeno tak, jak jsme si mysleli, že to mělo být provedeno, nebo že to bylo provedeno normálním schvalovacím procesem FDA pro vakcíny.“

Negativní účinky mRNA vakcín proti covidu-19

Podle údajů CDC k listopadu bylo 25 % osob, kterým byla aplikována anticovidová mRNA vakcína, následující den v pracovní neschopnosti, přičemž 8 % skončilo v nemocnicích nebo na pohotovosti.

V rozhovoru pro pořad „American Thought Leaders“ na EpochTV ji kardiolog Dr. Peter McCullough označil za „nejtoxičtější vakcínu dle dat CDC, jakou jsme kdy v klinické medicíně viděli“.

Kardiolog Dr. Aseem Malhotra dodal: „Myslím, že všechny kardiovaskulární stavy se kvůli vakcíně zhoršily, a cokoli a všechno špatného, co se může přihodit srdci, se přihodilo v důsledku této mRNA vakcíny.“

Oba lékaři odmítli tvrzení, že by existovalo vyšší riziko myokarditidy – zánětu srdečního svalu – z infikováním se covidem-19 než z mRNA vakcíny. McCullough poukázal na to, že i jiné vakcíny, například proti pravým neštovicím, způsobují myokarditidu.

Retsef Levi, profesor na Massachusettském technologickém institutu, ve svém videopříspěvku z 30. ledna na Twitteru představil svou analýzu údajů z Izraele, která naznačuje, že v první polovině roku 2021 došlo k 25-procentnímu nárůstu příčin „diagnózy srdeční zástavy“ u mladých lidí. Právě během té doby izraelská vláda zajišťovala masivní očkovací kampaň.

Analýza údajů z Austrálie, Skotska a Spojeného království rovněž „kopíruje údaje z Izraele“, zdůraznil profesor. „V tuto chvíli by měly být všechny mRNA programy očkování proti covidu okamžitě zastaveny,“ uvedl Levi ve videu.

„Věřím, že souhrn důkazů je přesvědčivý a potvrzuje naše obavy, že mRNA vakcíny skutečně způsobují náhlou srdeční zástavu jako následek vakcínou vyvolané myokarditidy. A to je potenciálně pouze jeden z mechanismů, kterým způsobují škody na zdraví.“

Překlad původní zprávy: J. S.

Přečtěte si také

Tichý úpadek průmyslu v Německu pokračuje
Tichý úpadek průmyslu v Německu pokračuje

V loňském roce zažilo Německo skutečný průmyslový kolaps. Aritmeticky řečeno, každé tři minuty byl uzavřen jeden podnik. Jen malá část podniků podala návrh na insolvenci. Odumírání podniků již dlouho nahlodává jádro ekonomiky.

Javier Milei v Praze: Svoboda je klíč
Javier Milei v Praze: Svoboda je klíč

V Žofínském paláci v Praze dnes vystoupila celebrita světové politiky, ekonom a prezident Argentiny Javier Milei, který se s přítomnými podělil v několika desítkách minut o své myšlenky.

Assange se dohodl s úřady USA na přiznání a bude volný, píší agentury
Assange se dohodl s úřady USA na přiznání a bude volný, píší agentury

Zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange se dohodl s americkou justicí a hodlá se přiznat k porušení zákona o ochraně tajných informací.

Evropská unie potvrdila 1,4 miliardy eur ze zmrazených ruských aktiv pro Kyjev
Evropská unie potvrdila 1,4 miliardy eur ze zmrazených ruských aktiv pro Kyjev

Evropská unie potvrdila 1,4 miliardy eur (34,9 miliardy Kč) z výnosů ruských aktiv zmrazených v Evropě pro Ukrajinu, uvedl šéf unijní diplomacie Josep Borrell

Skoro polovina majitelů elektromobilů v USA zvažuje návrat ke „spalovákům“
Skoro polovina majitelů elektromobilů v USA zvažuje návrat ke „spalovákům“

Téměř polovina amerických řidičů elektromobilů zvažuje přechod zpět ke spalovacím motorům, zjistil spotřebitelský průzkum. Celosvětově je toto číslo nižší, přesto o návratu k benzínu a naftě uvažuje skoro třetina dotázaných.