Redakce Epoch Times

21. 12. 2022

Sněmovní výbor, který získal daňové přiznání Donalda Trumpa za několik let, po demokratické linii odhlasoval, že Trumpova přiznání spolu s doplňkovými materiály poskytne veřejnosti.

https://www.theepochtimes.com/house-panel-votes-to-publicly-release-trumps-tax-returns_4934843.html

V reportu, který výbor vydal ještě před samotnými přiznáními, se například uvádí, že Trump s manželkou zaplatili 1,1 milionu $ na federálních daních během jeho prezidentské funkce.

https://www.theepochtimes.com/trump-paid-1-1-million-in-taxes-during-his-presidency-house-committee-documents-show_4937692.html

Novinář Lee Fang zveřejnil v úterý osmý díl „Twitter Files“, v němž ukazuje, jak sociální síť „tiše pomáhala“ vlivovým online kampaním americké armády, byť léta tvrdila, že proti vládním vlivům bojovala.

Elon Musk v noci z úterý na středu oznámil, že až najde vhodnou náhradu, odstoupí z funkce generálního ředitele Twitteru. Nadále se ale bude podílet na provozu. Reagoval tak na anketu ze začátku týdne.

Do rozpočtového návrhu zákona na rok 2023 vsunuli zákonodárci i ustanovení, které má zakázat instalaci a používání TikToku na federálních zařízeních. Obdobný zákon přijaly na státní úrovni nejnověji i Louisiana a Západní Virginie.

Do stejné legislativy začlenili zákonodárci i úpravu certifikace sboru volitelů, který by měl dle nového systému schvalovat na státní úrovni vždy guvernér. Role viceprezidenta pak bude jen symbolická, resp. ceremoniální.

https://www.theepochtimes.com/reforms-to-electoral-count-act-included-in-1-7-trillion-omnibus-bill_4936383.html

Oregonský výbor pro environmentální kvalitu přijal rozhodnutí, dle kterého se bude muset rok od roku zvyšovat podíl nově prodaných automobilů s nulovými emisemi až na 100 % v roce 2035. Tamní prodejci aut rozhodnutí nevidí jako reálně dosažitelné.

https://www.theepochtimes.com/all-new-cars-must-be-zero-emission-in-oregon-by-2035_4934884.html

Vedení Walmartu vytvořilo takové rozmístění produktů, že sexuální pomůcky pro dospělé jsou kousek od kartáčků pro děti. Kongresmanka Greeneová řetězec kritizovala a ptá se, proč se zapojil do groomingu a sexualizace dětí.

https://www.theepochtimes.com/walmart-displays-explicit-items-near-childrens-toothbrushes-per-corporate-policy-employees_4935038.html

Dvě nové studie, jedna z Clevelandu a druhá z Indiany, konstatují, že lidé očkovaní proti covidu-19 jsou náchylnější k infekci než neočkovaní.

https://www.theepochtimes.com/vaccinated-at-higher-risk-of-covid-19-infection-studies_4937374.html