Elon Musk v noci z úterý na středu oznámil, že až najde vhodnou náhradu, odstoupí z funkce generálního ředitele Twitteru. Nadále se ale bude podílet na provozu.

„Odstoupím z funkce generálního ředitele, jakmile najdu někoho natolik bláznivého, aby tuto práci přijal! Poté budu řídit pouze týmy softwaru a serverů,“ reagoval Musk na svou anketu na Twitteru, kterou pořádal z 18. na 19. prosince.

Uživatelů Twitteru se ptal, zda by měl z funkce odstoupit, a slíbil, že se bude řídit jejími výsledky. V anketě hlasovalo 17,5 milionů uživatelů a pro Muskův odchod z funkce bylo 57,5 % respondentů.

Musk svou poznámku o tom, že vhodný kandidát bude dost velký blázen, nijak neupřesnil. Nicméně, Musk jako ředitel platformy je pravidelně napadán levicově orientovanými médii, novináři a politiky.

Akta Twitter

Musk po převzetí platformy koncem října začal spolupracovat s nezávislými novináři, kteří získali přístup k záznamům interních komunikací zaměstnanců Twitteru, které vykreslují obraz cenzurní mašinérie a spolupráci s vládními úřady na omezování zejména konzervativně orientovaných účtů.

Série zpráv, které byly dosud zveřejněny na Twitteru, se zaměřila na cenzurní nástroje Twitteru, potlačení zpráv o notebooku Huntera Bidena, deplatformování bývalého prezidenta Donalda Trumpa, na to, jak vedení Twitteru spolupracovalo s FBI a jinými úřady na cenzuře uživatelů, a jak platforma pomáhala vlivovým operacím americké armády.

Překlad a redakční úprava původního článku: J. S.