Redakce Epoch Times

23. 11. 2022

Demokraté neuspěli se svou žalobou na přepočet volebních lístků v New Hampshire, a nakonec díky tomu a opomenutému svazku hlasovacích lístků získal sněmovní křeslo republikán Larry Gagne.

https://www.theepochtimes.com/new-hampshire-democrats-lose-lawsuit-which-sought-to-block-recount_4880110.html

Ve zprávě, která podrobně popisuje zjištění jedenácti právníků, kteří v den voleb navštívili volební místnosti v arizonském okrese Maricopa, jsou popsány rozsáhlé závažné problémy se sčítacími stroji, dlouhé fronty a odchod frustrovaných voličů.

V souvislosti s ještě dalšími problémy v Maricopě zažaloval včera republikánský kandidát na vrchního st. zástupce Abe Hamedech svého oponenta a volební úředníky okresu.

https://www.theepochtimes.com/arizona-attorney-general-candidate-sues-over-midterm-election-results_4881402.html

Poté, co ve volbách do školní rady v okrese Berkeley v Jižní Karolíně zvítězili kandidáti podpoření konzervativní skupinou Moms for Liberty, hned na prvním zasedání vyhodili ředitele školního okrsku, zakázali vyučování kritické rasové teorie a vytvořili radu pro revizi pornografického obsahu v knihách.

https://www.theepochtimes.com/newly-elected-conservative-school-board-fires-superintendent-bans-critical-race-theory_4873015.html

Budoucí křeslo předsedy Sněmovny reprezentantů začíná být pro republikána McCarthyho nejisté. K veřejnému nesouhlasu, spolu s dalšími pěti kolegy, se přidal kongresman Norman, který kromě jiného sdělil, že postupně se přidají další.

https://www.theepochtimes.com/another-republican-says-he-wont-vote-for-kevin-mccarthy-to-become-house-speaker_4879722.html

A když už jsme u McCarthyho, včera na návštěvě na jižní hranici řekl, že pokud ministr Mayorkas sám neodstoupí, budou ho republikáni vyšetřovat a podají na něj ústavní žalobu.

https://www.theepochtimes.com/mccarthy-calls-for-mayorkas-to-resign-says-house-gop-will-investigate-every-order-every-failure_4879868.html

Nejvyšší soud Spojených států 22. listopadu umožnil sněmovnímu výboru získání kopií daňových přiznání bývalého prezidenta Donalda Trumpa tím, že zamítl Trumpovu mimořádnou žádost o zabránění daňovému úřadu k vydání záznamů.

Trump na adresu soudu řekl, že jde o politicky motivované rozhodnutí a na Truth Social napsal: „Předávání daňových přiznání je bezprecedentní a vytváří hrozný precedens pro budoucí prezidenty. Zaplatil Joe Biden daně ze všech peněz, které si nelegálně vydělal od Huntera & dalších?“

https://www.theepochtimes.com/trump-responds-after-supreme-court-rules-tax-returns-can-be-released-to-congress_4881665.html

Někteří konzervativci vznesli pochybnosti o nestrannosti Jacka Smithe, nově jmenovaného zvláštního vyšetřovatele prezidentských dokumentů Donalda Trumpa. Vyšlo totiž najevo, že jeho manželka přispěla na Bidenovu kampaň v roce 2020 a produkovala film pro bývalou první dámu Michelle Obamovou.

https://www.theepochtimes.com/wife-of-new-special-counsel-on-trump-case-donated-to-biden-campaign-and-produced-michelle-obama-film_4881141.html

Poté, co šéf izraelské vojenské rozvědky varoval, že Írán se blíží k dosažení 90procentního obohacení uranu, se v Pentagonu setkali nejvyšší představitelé izraelské a americké armády, kde se dohodli na urychlení operačních plánů proti Íránu.

Podle studie CDC poskytují nové posilovací vakcíny proti covidu-19 jen slabou ochranu proti symptomatické infekci, konkrétně byla účinnost nové posilovací vakcíny 50 % či nižší u osob, které již obdržely dvě nebo více dávek původní vakcíny.

https://www.theepochtimes.com/new-covid-19-vaccine-boosters-perform-poorly-against-symptomatic-infection-cdc-study_4879371.html

A na závěr zajímavá čísla k FTX. Rodiče zakladatele, Sama Bankmana-Frieda, nakoupili dle Reuters za poslední dva roky 19 nemovitostí na Bahamách za celkem 121 milionů dolarů. Další zajímavostí jsou volební dary – Center for Responsive Politics zjistil, že kromě už známých 39 milionů Bankmana pro demokraty a liberální organizace daroval demokratům dalších 13 milionů jeho kolega Sing. Naopak, 23 milionů daroval republikánům a konzervativcům jeho spoluředitel.

https://www.theepochtimes.com/ftx-founders-parents-bought-home-in-bahamas-using-company-money_4881162.html