Redakce Epoch Times

23. 2. 2023

Během včerejší návštěvy Donalda Trumpa v East Palestine Bílý dům obvinil Trumpovu administrativu a republikány z vykolejení nákladního vlaku s chemikáliemi u onoho městečka, kvůli nižším požadavkům na systém brzd. Nicméně minulý týden předseda Národní rady pro bezpečnost v dopravě řekl, že přísnější požadavky na brzdy by nehodě nezabránily.

https://www.theepochtimes.com/white-house-blames-republicans-former-trump-officials-for-toxic-chemical-spill-in-ohio_5077994.html

A podle dnes vydané předběžné zprávy rady se vyšetřovatelé domnívají, že na vině nehody je ložisko kola, které se silně přehřálo předtím, než vlak sjel z kolejí, a posádka vlaku dostala kritické varování jen chvíli před vykolejením.

https://www.theepochtimes.com/ntsb-releases-first-report-on-train-derailment-in-east-palestine-points-to-overheat-failure_5078478.html

Republikánský kongresman Tom Emmer v obavě před sledováním představil zákon, jehož cílem je zabránit Fedu ve vydávání digitální měny centrální banky (CBDC), a trvá na tom, že digitální ekvivalent dolaru musí zachovávat soukromí a individuální suverenitu.

https://www.theepochtimes.com/dangerous-surveillance-republican-lawmaker-wants-to-ban-federal-reserve-from-issuing-digital-currency_5077931.html

Sněmovní výbor pro dohled zaslal ministerstvu obrany, ministerstvu zahraničí a Agentuře pro mezinárodní rozvoj dopis, v němž je žádá o poskytnutí dokumentů a informací, aby se zajistilo, že se prostředky pro Ukrajinu nemrhá a nejsou zneužívány.

Tři kongresmani a desítky starostů, jejichž pobřežní obvody se nacházejí v blízkosti větrných mořských elektráren, vyzývají Bidenovu administrativu, aby pozastavila projekty větrných elektráren, dokud se vyšetřováním nevyloučí, že jsou příčinou nadměrného úhynu velryb.

Ministerstvo zahraničí odsoudilo Komunistickou stranu Číny za úmrtí vězněného novináře, který byl praktikujícím Falun Gongu. Ministerstvo zároveň stranu vyzvalo, aby pronásledování duchovního hnutí ukončila.

https://www.theepochtimes.com/us-calls-on-beijing-to-end-its-abuse-of-falun-gong-practitioners-after-death-of-jailed-journalist_5077270.html

V Arizoně probíhá soudní proces týkající se zastřelení ilegálního imigranta. Obhajoba označuje stíhání za zpolitizované. 73-letý George Alan Kelly, který dosud neměl žádný záznam, je obviněn z vraždy imigranta na svém pozemku, na kterého měl vystřelit AK47kou bez varování a dalšího imigranta měl zranit. Obhajoba tvrdí, že Kelly vystřelil pouze varovné výstřely a že muži na pozemku byli v maskáčích s kanadami a AK47kami. Obvinění bylo vzneseno bez kulky, která měla migranta zabít, a bez dalších standardních náležitostí.

https://www.theepochtimes.com/defense-attorney-says-arizona-man-charged-with-killing-illegal-alien-a-target-of-politicized-prosecution_5078178.html

Na příští týden je naplánováno slyšení v soudním procesu, které se týká obvinění, že během klinického hodnocení anticovidové vakcíny společností Pfizer a BioNTech došlo k porušení předpisů. Porušení oznámila Brook Jacksonová, která pracovala ve společnosti Ventavia, jež byla najata Pfizerem.

https://www.theepochtimes.com/hearing-on-pfizer-clinical-trial-violations-set-to-take-place_5071138.html

Největší sdružení doktorů v USA – Asociace amerických lékařů a chirurgů – vydala tento týden oficiální stanovisko k procedurám pro změnu pohlaví u nezletilých. Varuje před „neznámými a nepoznanými dlouhodobými riziky“ a upozornila, že chirurgické změny pohlaví jsou nezvratné.

https://www.theepochtimes.com/major-association-of-us-doctors-makes-official-statement-on-transgender-procedures-for-minors_5077571.html