Matt Taibbi zveřejnil na Štědrý den 9. díl Twitter Files, který odhaluje, že do cenzurních aktivit na Twitteru byly zapojeny i „tajemné“ vládní agentury, označené v komunikaci jako „ostatní vládní agentury“. Pravděpodobně jde o CIA.

A před několika hodinami zveřejnil desátý díl Twitter Files David Zweig. Odhaluje v něm cenzuru informací o covidu, které byly pravdivé, ale nepohodlné pro politiku vlády USA, dále pak diskreditaci lékařů a dalších odborníků, kteří nesouhlasili s vládou, a potlačování běžných uživatelů. Více si budete moci přečíst zítra na českých Epoch Times.

https://www.theepochtimes.com/new-twitter-files-show-company-suppressed-covid-information-from-doctors-and-experts_4945616.html

Republikáni v souvislosti s Twitter Files avizují, že založí výbor obdobný tomu Churchovu z roku 1975, který vyšetřoval a odhalil aféru zneužití pravomocí CIA, FBI, NSA a daňového úřadu. Zamýšlený výbor bude vyšetřovat všechny úrovně FBI.

https://www.theepochtimes.com/gop-floats-church-committee-style-investigation-of-fbi-after-twitter-files_4944625.html

A když už jsme u Twitter Files, Elon Musk v nedávném podcastovém rozhovoru řekl, že téměř každá konspirační teorie, kterou lidé o Twitteru měli, se potvrdila a některá fakta dokonce i teorie předčila.

https://www.theepochtimes.com/elon-musk-says-almost-every-conspiracy-theory-that-people-had-about-twitter-turned-out-to-be-true_4945425.html

Američtí pohraničníci zadrželi v listopadu na hranicích s Mexikem rekordní počet nelegálních přistěhovalců. S více než 230 000 zadrženými jde o nejhorší listopad v historii.

Poté, co prezident Biden podepsal rozpočtový zákon na rok 2023, ministerstvo obrany potvrdilo, že přestalo vyžadovat po vojácích povinné očkování proti covidu.

https://www.theepochtimes.com/pentagon-pauses-all-actions-related-to-covid-19-vaccine-mandate-after-biden-signs-bill_4943146.html

Soudce Nejvyššího arizonského soudu rozhodl v neprospěch volební žaloby republikánské kandidátky na guvernérku Kari Lakeové. Soud neshledal žádné jasné nebo přesvědčivé důkazy o tom, že během arizonských všeobecných voleb v roce 2022 došlo k pochybení. Lakeová potvrdila, že se odvolá.

https://www.theepochtimes.com/arizona-judge-rules-against-kari-lakes-election-lawsuit_4944399.html

O letošních Vánocích zemřelo v důsledku silné sněhové bouře v USA nejméně 34 lidí a statisíce lidí zůstaly bez proudu. Bouře s sebou přinesla značné úhrny napadlého sněhu a mrazivé teploty.

V neděli neznámí vandalové úmyslně poničili tři elektrické rozvodny ve státě Washington a bez proudu zůstalo přes 14 000 zákazníků.

https://www.theepochtimes.com/3-power-substations-vandalized-in-washington-state-as-thousands-lose-power_4945578.html